Okunma

Google’a Sütyen Davası


21 Aralık 2010 Salı 17:00
Google’a Sütyen Davası

Street View, Google Maps ve Google Earth’e panaromik sokak fotoğrafları toplamaya yönelik bir uygulama, İnternet devinin zaten darda olan başını, sık sık belaya sokuyor (Google Buzz Kesti). Yine de, Google’ın bu defa yüzleştiği dava karşısında kahkaha atmamak veya en azından gülümsememek mümkün değil.

Japonya’da yaşayan ve kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir kadın, evinin bahçesine astığı iç çamaşırlarının, Street View kameraları tarafından görüntüye alınması nedeniyle, Büyük G’den, 6500 dolar tazminat talep etti. Firma yöneticilerinin tazminatı ödemesi ve Street View’in kontrol mekanizmasının zincirini daraltması bekleniyor. Zira, hemen hemen her ay, Google’a benzer davalar açılıyor.

:: Street View vakaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’a Sütyen Davası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’a Sütyen Davası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’a Sütyen Davası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "