Okunma

Google’da Bing Alarmı!


16 Haziran 2009 Salı 07:10
Google’da Bing Alarmı!

Microsoft’un yeni geliştirdiği arama motoru Bing son günlerin gözdesi haline geldi. Herkes bu arama motorunu Google ile karşılaştırırken, bazıları Bing’in Google ile boy ölçüşemeyeceğini iddia ediyor.

Google tarafının kendisine çok güvendiği biliniyor fakat son günlerde gelen bazı haberler Bing’in yükselişi karşısında Google yetkililerinin dikkatli olmaya başladığı yönünde.

Google’ın kurucularından Sergey Brin, Bing’in kullanıma sunulmasından hemen sonra sundukları hizmetlere “acil geliştirmeler” yapılması talimatı verildiği söyleniyor. Böylece yeni hizmetler sunularak Bing üzerindeki ilgiyi başka yöne çekmek istiyorlar.

Bundan daha ilginci Brin’in Bing’in arama algoritmasını çözmek amacıyla bir ekip kurup bunun başına geçmiş olması. Google çalışanlarından alınan bilgiye göre Sergey Brin’in böyle bire bir olaya dahil olması, ortada önemli bir şey olduğunun kanıtı. 

Sergey Brin, Bing’i bir tehdit olarak gördüğünden mi yoksa sadece meraktan mı ya da farklı bir şey varsa onu öğrenmek istediğinden mi bu ekibi kurup başına geçti bilinmez. Ancak bilinen bir şey var ki verilen hizmetleri dışarıda bırakıp sadece arama motoru olarak bakarsak Bing, Google’ın tekeline son vermek istiyor.

:: Bing, Google’ı yakalayabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google’da Bing Alarmı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  beş para etmez bişey ben yazdığım sayfayı değil bing i açıyor mozilla ve sıkıldım mozillayıda silcem

 2. SDN Okuru dedi ki:

  google ile mücadele edemez. live search gibi ellerinde patlar bu bing

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ***** ile rakip olamadı, isim değiştirip ***** olunca mı rakip olacak? Alınan önlem değil, olsa olsa ***** google’ın kaç versiyon önce kullandığı algoritmayı kullandıklarını bulmak için yapılan bir çalışmadır.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  rakip olduğunu düşündükleri için değil, işlerine önem verdikleri için üzerinde duruyorlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun bing’e devam google imparatorluğu artık yok olmalı

" Google’da Bing Alarmı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’da Bing Alarmı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’da Bing Alarmı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "