Okunma

Google’da Renklere Göre Resim Arayın


23 Mart 2009 Pazartesi 08:30
Google’da Renklere Göre Resim Arayın

Aradığınız resimlerin belirli bir baskın renge sahip olması gerekiyorsa, Google Grafik Arama‘ya getirilen yeni özellik, istediğiniz renge uygun resim ve fotoğrafarı daha isabetli sonuçlarla karşınıza çıkarıyor.

Örneğin görsel arama sayfasında “kırmızı kuş” ya da “red bird” yazarak karşınıza çıkacak sonuçlar sizi tatmin etmiyorsa, bir de şu linki deneyin:

http://images.google.com/images?q=bird&imgcolor=red

Web adresinde “bird” yerine aradığınız kelimeyi, “red” yerine de bulmak istediğiniz rengi(ne yazık ki yeni özelliğin Türkçe desteği yok; renkleri blue, black, purple gibi girmeniz gerekiyor) yazarak, Google‘daki görsellerde çok daha geniş bir yelpazeden, çok daha isabetli sonuçlar alabilirsiniz.

:: Yeni özellik işinize yaradı mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’da Renklere Göre Resim Arayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’da Renklere Göre Resim Arayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’da Renklere Göre Resim Arayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "