Okunma

Google’dan 21 Aralık Kıyamet Doodle’ı


20 Aralık 2012 Perşembe 22:40
Google’dan 21 Aralık Kıyamet Doodle’ı

Millattan önce kurulan ve binlerce yıl yaşamını şimdiki Meksika taraflarında sürdüren Maya Uygarlığı’nın hazırladığı Maya Takvimi, 21.12.2012‘ye kadar hazırlanmış. Yani Maya Takvimi‘nin son günü bugün.

Kimilerine göre dünyada yeni bir devir bitiyor, bilinmeyen yeni bir devir başlıyor. Kimilerine göre de herşeyi daha önceden bilen Mayalar, bu günü kıyamet olarak belirlemiş.

Türkiye saatiyle 21 Aralık’ta olmamıza rağmen henüz kıyamet kopmadı ve bugün bitene kadar da kopacağa benzemiyor. Fakat Google, bu önemli gün için yeni Doodle’ını hazırlamayı ihmal etmedi.

Maya Takvimi’ni konu alan Doodle, Maya Uygarlığı’nın düşünebildiği son günü de böylece anmış oldu.

:: Maya Takvimi’nin bitmesi sizde nasıl bir anlam uyandırıyor?

 

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Google’dan 21 Aralık Kıyamet Doodle’ı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kıyametin kopucağını kim çıkarmış ya!! ALLAH’tan başka kimse bilmez onu

 2. lokman686868 dedi ki:

  kuru maya ))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bide şirinceye gitti salaklar 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kopacaksa kopsun sıkıldım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kopmayacagini anlatılan şimdi farklı senaryo pesindeler. Sen dahil murat Bey

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Umarım insanlık da böyle düşünüp kendine ve dünyaya çeki düzen verir. Çünkü binlerce yıldır bu dünyadaki tek kıyamet biziz koptuk geliyoruz 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bencede Mayalar Yeni Bir Devir’in Başlangıcı Demiş Ama Biz Bunu Kıyamet’e Kadar Getirdik Helal Olsun 😀

 8. murat.saglam dedi ki:

  21 Aralık düşünülenin aksine Kıyamet Günü değildir. Maya inanışı bugünün insanlık için çok daha iyi ve güzel bir dönemin başlangıcı olduğu yönündedir. Yani dünyaya ne göktaşı çarpacak ne de insanlığın son günü olacak. İnanışa göre bugün dünya farklı bir bilinç düzeyine yükselecek. Bu da spritüel anlamda insanların artık kendi içlerindeki gerçek gücü keşfetmeleri, bu sayede dünyanın çok daha yaşanılabilir olacağı düşünülür.

  Yine inanışa göre hayat Tanrı’nın büyük planının bir parçasıdır. Bu da herkesin ondan geldiği, doğumdan önce ve ölümden sonra ona varılacağı, insanların bu dünyada belirli testler için yaşadığı ve bu hayatın bir illüzyon olduğu anlamına geliyor.

  Bahsedilen şey reenkarnasyon ve karma inancını da kapsıyor. Yani adamlar ölüp gideceksiniz demiyor kısacası. Hatta insanlık için iyi bir şey söylüyorlar orası kesin.

" Google’dan 21 Aralık Kıyamet Doodle’ı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan 21 Aralık Kıyamet Doodle’ı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan 21 Aralık Kıyamet Doodle’ı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "