Okunma

Google-Yahoo Savaşında Son Perde!


19 Kasım 2010 Cuma 17:00
Google-Yahoo Savaşında Son Perde!

Farklı bir gün, farklı bir Groupon sitesi dedikodusu ve farklı bir savaş ilanı… Bilişim dünyasında bu aralar pek revaçta olan internet sitesi, deal-of-day kategorisinde (her 24 saatlik periyotta kısıtlı sayıda, uygun fiyatlı özel ürünler satılıyor ve 24 saat bittikten sonra teklifler ortadan kalkıyor) ve piyasa değeri 3 milyar dolar seviyesinde.

 

Internet dünyasının iki devi Yahoo ve Google, Groupon’ı satın almak yolunda çetin bir savaşa tutuştular. Yahoo’nun 2 ile 3 milyar dolar arasındaki(kesin rakam belli değil) teklifinden sonra otoriteler arasında, Google’ın çıtayı daha yukarıya çekip Groupon yetkililerine muazzam bir sözleşme önerdiği dedikoduları fısıldanıyor. Gelecek günlerin ne getireceği ise bilinmiyor.

 :: Sizce Yahoo-Google düellosunda kim galip gelecek?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google-Yahoo Savaşında Son Perde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google-Yahoo Savaşında Son Perde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google-Yahoo Savaşında Son Perde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "