Okunma

Google’dan Ada Lovelace’a Özel Doodle


10 Aralık 2012 Pazartesi 00:27
Google’dan Ada Lovelace’a Özel Doodle

Google‘ın özel kişilerin özel günleri için hazırladığı görseller logosu ile bir günlüğüne yer değiştiriyor ve buna artık oldukça alıştık. Bu gece de Google’ın yeni bir Doodle hazırlayarak kullanıcılarının beğenisine sunduğunu görüyoruz.

Bugün hakkında Doodle hazırlanan kişi ise Ada Lovelace. Lovelace, bilgisayar ve teknoloji dünyasının önemli isimleri arasında yer alıyor çünkü programlama işini meslek edinen ilk kadın olarak biliniyor.

Kendisi Londra‘da 10 Aralık 1815 tarihinde doğmuş ve hayatını bu şehirde sürdürdükten sonra 27 Kasım 1852’de hayatını yitirmiş.

Lovelace günümüzde çoğu kişi tarafından tanınmıyor olsa da, az önce de belirttiğimiz gibi bilgisayar ve programlama dünyası adına oldukça önemli bir kişilik. Hakkında daha önce birçok makale yayımlanmış birisi olduğunu da hatırlatalım.

:: Ada Lovelace adını daha önce duymuş muydunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google’dan Ada Lovelace’a Özel Doodle”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  En önemlisini unuttunuz sayın SDN çalışanları. ADA diye programlama dili var ve uçak, uzay, roket ve buna benzer kritik alanlarda kullanılan bir dil. Ada Lovelace için bahşedilmiştir… Nurmurat G

 2. SDN Okuru dedi ki:

  “””10 Kasımda doodle yapmayan Google 27 Kasım 1852 ölmüş bi yazılımcıya doodle yapıyor”””

  bunu yazan ziyaretçi ne içtin naptın sen ? 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  10 Kasımda doodle yapmayan Google 27 Kasım 1852 ölmüş bi yazılımcıya doodle yapıyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  baya gereksiz bir doodle olmuş

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Daha ortada bilgisayar yokken kadın birde programcısı olmuş. Bizde 4 çekirdekli bilgisayarlarla mal mal takılalım.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Her ülkeye özel yapmaları daha mantıklı olabilir ama Dünya’ca duyulmuşsa yayınlıyabilirler…

" Google’dan Ada Lovelace’a Özel Doodle konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Ada Lovelace’a Özel Doodle ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Ada Lovelace’a Özel Doodle ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "