Google’dan Bram Stoker’a Özel Doodle


07 Kasım 2012 Çarşamba 23:11
Google’dan Bram Stoker’a Özel Doodle

Google, bugün hazırladığı özel Doodle‘ı ile ünlü yazar Bram Stoker’ın 165. yaşını kutluyor. Bram Stoker için ünlü yazar diyoruz fakat herkes onu yazdığı en büyük eser olan Dracula ile tanıyor. Dracula’nın ardından 4 eser yazmış olsa da Dracula’nın ününü şu an zaten görebilirsiniz.

Bram Stoker’ın hayatı aslında oldukça ilginç başlıyor. Kötü bir hastalığa henüz bebekken yakalanan Bram Stoker, sekiz yıl yattıktan sonra tekrar hayata tutunur ve kasları gelişmemiş olmasına rağmen onları geliştirerek sporun çeşitli dallarında birincilikler kazanır. Daha sonrasında tıpkı babası gibi devlet memuru olan ve hobi olarak tiyatro eleştirmenliği yapan Bram Stoker, Henry Irving‘in kendisini keşfetmesiyle tiyatroya da adım atar.

7 yıl boyunca yazdığı Dracula isimli kitap, Stoker’ın hem kalan hayatını değiştecek, hem de sanat dünyasına Dracula karakterini yerleştirecektir. Kazıklı Voyvoda‘dan esinlenerek yazdığı Dracula karakteri, şu sıralar vampir aleminin en ünlü karakteri diyebiliriz.

8 Kasım 1847 doğumlu olan Bram Stoker, bugün itibariyle 165 yaşında. Stoker, yazdığı kitapla yarattığı Dracula karakteri gibi ölümsüz olmayı başardı. Biz de kendisini saygıyla anıyoruz.

:: Stoker’ın yazdığı Dracula kitabını okudunuz mu? Doodle’ı nasıl buldunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google’dan Bram Stoker’a Özel Doodle”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  yani fena değil

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben de bu resimde subliminal mesaj olduğu kanısındayım fakat benim gördüklerim daha ilginç değerli arkadaşlar. Dracula R.tayyip’e benzetilmiş. karanlık pelerini tüm Türk dünyasını sardığını gösteriyor. Bunun nerden mi çıkardım. pelerindeki detaylara bakın Kurt kafası ve hilal kesinlikle türkleri temsil ediyor. Uzaktaki saray İran’ı da temsil edebilir. veya başka bir şeyi onu bilemiyorum… şimdi kötü dracula figürüne karşı duran insanları inceliyelim. Bu kişiler eğitimli, aydın ve de sanatla iç içe olarak resmedilmiştir. Daha dikkali bakarsanız, Elinde kitap tutan ve dans eden adam Atatürk’e benzetildiğini fark edersiniz. Cehalete karşı devrim inkilaplarını görebilirsiniz. Ve son olarak küçük bir ayrıntı daha. Google’un “G” harfini saran örümcek ağı, “G”-ericiliği simgelerken, ona ilgi duyup ulaşmaya çalışan bir çocuk var. Bunun ne anlama geldiğini çoğu kişi zaten anlamıştır diye düşünüyorum.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Voyvoda III. Vlad Tepeş (Mart 1431–Aralık 1476), Kont Drakula ya da Kazıklı Voyvoda (Rumence: Vlad Țepeș) 1448, 1456-1462 yılları arası ve 1476 yıllarında Eflak beyliğinin voyvodası (prens) idi.
  Voyvoda III. Vlad düşmanlarını (özellikle esir aldığı Osmanlı askerlerini) kazıklara çakarak işkenceyle öldürmesiyle tarihe geçmiştir. Sonradan Bram Stoker’ın Drakula romanına ve Drakula filmlerine konu olmuştur.
  merak edenler aynı google dan araştırısın 2 dk. drakula deyip vampir deyip özendiğiniz karakterler aslı kökünde osmanlı düşmanı idi. şehitlerin hakkı için bir okuyun derim.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Dostum fazla ön yargılısın her hilal kullanılan resim türk milletine yapılan bir hakaret olarak sayma ve hilalin altındakini nasıl bir camiye benzete bilirsin anlamadım gitti orada armut gibi kilise güzüküyor

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  herkes bram stokeri yazmis ama arkada bilincaltimiza atilan subliminal mesaji ***** mekaninda (yani kotuluklerin kalesinde) resmen Turk bayraginin hilali ***** zaman butun islam aleminide sembolize etmektedir).Birileri kotu biryerler resmederken tuvalet kapisi gibi pisliklerin oldugu(Shrek ve benzeri cizgifilmlerde oldugu gibi) yerleri gosterirken bir toplumun deger verdigi sembolleri kullanmakta. Bu tur verilen mesajlarin etkilerini kendi cocuklarimdan yakinen bilmekteyim.

" Google’dan Bram Stoker’a Özel Doodle konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Bram Stoker’a Özel Doodle ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Bram Stoker’a Özel Doodle ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
 9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
 10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)