Okunma

Google’dan Charles Dickens’a Özel Doodle


07 Şubat 2012 Salı 05:45
Google’dan Charles Dickens’a Özel Doodle


200. yaş günün kutlu olsun Charles Dickens!

Google‘ın özel günler ve özel insanların doğum-ölüm yıldönümleri gibi tarihlerde hazırladığı Doodle’lar artık standart hale geldi. Bugün ise 7 Şubat ve ünlü İngiliz yazar Charles Dickens‘ın 200. doğum günü kutlanıyor.

Google’da bu duruma özel olarak hazırladığı yeni Doodle’ı Charles Dickens‘a ithaf etti. Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi, Charles Dickens’ın romanlarında yarattığı karakterlerden oluşan bir çizim Google‘ın yeni Doodle’ı oldu.

Üzerine tıkladığınızda ise Charles Dickens hakkında bilgilere yönlendiren Doodle, tüm gün boyunca Google‘ın logosu olarak anasayfada yer alacak.

Charles Dickens, 7 Şubat 1812 yılında doğmuş ve 9 Haziran 1870’de hayatını kaybetmişti. Ardında ise neredeyse 200 yıldır okunan romanlar bırakmayı başarmıştı.

:: Bugüne dek en çok beğendiğiniz Doodle hangisiydi? Tıklayın, forumumuzda tartışalım.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Charles Dickens’a Özel Doodle konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Charles Dickens’a Özel Doodle ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Charles Dickens’a Özel Doodle ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "