Okunma

Google’dan Geleceğin Ofisi


01 Mart 2015 Pazar 08:00
Google’dan Geleceğin Ofisi

Google yaptığı yeni bir duyuru ile birlikte kendi çalışanları için çok özel bir ofis merkezi kurma planı olduğunu müjdeledi. Aynen Apple’ın yaptığı gibi geleceğin merkezini kurmak isteyen şirket hem tasarım açısından, hem de işlevsellik adına örneğine hiç rastlanmamış bir iş çıkartmayı planlıyormuş.

Şirketin açıklaması, Silikon Vadisi’nin yerleşkeler açısından oldukça sıkıcı olduğu ve sıradanlığın henüz pek de aşılamamış olması üzerine kurulu. Google, dikey binaların yanısıra farklı formlarda binalar dikmek istiyor ve hatta bazılarını sadece cam dış yüzeylerle kaplamayı arzu ediyor. Çalışanların dış dünya ile daha çok içli dışlı olmasını dileyen isim, isteyenlerin binaları terk etmeden her türlü işini görebilmesini de tasarlıyor.

15-02/28/google1.jpg

İhtiyaç çok yüksek olmasa bile özel alışveriş mekanları, doğa ile daha barışık, çok daha yeşil alanlar ve otomobillerin girişine kapalı kısımlar yine Google çalışanlarının rahatı için düşünülüyor.

15-02/28/google2.jpg

Modüler yapıda ofislerin hayata geçmesini isteyen marka, böylece ihtiyaca göre mekanları istediği an yeniden şekillendirebilecek. Apple’ın gelecek yıl karşımıza çıkması beklenen uzay üssü görünümlü merkezi ile yarışacağı düşünülen yapılar bütünü, Mountain View Şehir Konseyi’nden onay almak için bekleyecek.

:: Google bu hedefini gerçeğe çevirebilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google’dan Geleceğin Ofisi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hangisine katılıyon be a

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tamamen katılıyorum

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Crysis 3'deki yere benzemiş

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlarda para bol ***** bir kısmının ise açlıktan nefesi ***** mı suçlu yoksa insanların yaratılış fıtratımı bu!Modern dünya aynı zamanda acımasız olmayı gerektirir mi?Bu sorular beni düşündürür:)

" Google’dan Geleceğin Ofisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Geleceğin Ofisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Geleceğin Ofisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "