Okunma

Google’dan Genetiğin Babasına Övgü


20 Temmuz 2011 Çarşamba 07:45
Google’dan Genetiğin Babasına Övgü

Google‘ın zaman zaman değiştirdiği logoları popüler kültürde kendine has bir yere sahip oldu. Bu doodle‘lar sayesinde günün anlam ve önemini çoğu insan araştırıyor ve yeni şeyler öğrenmiş oluyor.

Google’ın bugün kullandığı doodle ise Mendel‘e hediye edildi. Genetiğin babası olarak bilinen Gregor Mendel ünlü bezelye deneyi sayesinde dünyaya yön vermişti.

Google’ın Yeni Logosu

Aynı zamanda bir rahip olan Mendel, bitkilerle yaptığı deneyler sonucunda genetik ile ilgili bazı kurallar ortaya attı. Bu kurallar üzerine yapılan araştırmalar zamanla, günümüzdeki genetik araştırmalarını ortaya çıkardı.

Mendel kalıtsal özelliklerin yarısının anneden diğer yarısının da babadan alındığını iddia etmişti.

:: Google logoları sayesinde genel kültürünüz gelişiyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Genetiğin Babasına Övgü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Genetiğin Babasına Övgü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Genetiğin Babasına Övgü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "