Okunma

Google’dan Güneş Enerjisine Yatırım


14 Haziran 2011 Salı 17:30
Google’dan Güneş Enerjisine Yatırım

Sosyal sorumluluk projeleriyle beğeni toplayan Google, önemli bir çalışmaya daha imza atmaya hazırlanıyor. Kurulacak bir vakıfa 280 Milyon Dolar yatıran Google, buraya bağlı olacak SolarCity projesi ile güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmaya çalışacak.

Ev sahiplerine ve işletmelere örnek teşkil edecek şekilde tasarlanacak olan güneş şehri bir çeşit laboratuar ortamından çok, yaşayan bir şehir olacak. İnsanlara güneş enerjisine yatırılan paranın kısa sürede geri döneceğini vurgulayan Google, yenilenebilir enerji kaynaklarının kısa sürede kazanç sağlayacağına dikkat çekmek istiyor.

Daha önce de bu tür projeleri hayata geçiren Google, bugüne kadar yenilenebilir enerji kaynakları için 680 Milyon Dolar yatırım yapmış. Firma, geçtiğimiz Nisan ayında bir çölde inşa ettiği “Solar Enerji Bahçesi” ile beğeni toplamış, bir ay sonra Oklahoma’da yaptığı 20 yıl ömürlü rüzgar tribünleri ile bu konudaki hassasiyetini ortaya koymuştu.

Google’ın son projesi için hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

:: Sizin yenilenebilir enerji kaynakları hakkında sizin düşünceleriniz neler?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google’dan Güneş Enerjisine Yatırım”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  önce sen somut adım at hayatında yer ver sonra anlat ki seni okuyan insanlarda senden öğrendiklerini hayata geçirsinler. Herşey yazar olmakla yorum yapmakla olmuyor. Artık icraat lazım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  hiç yorum yapmasan daha iyiydi.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  cümleye bak: “…anlatılması gereken ….anlatılması gerekiyor”
  birde yazar olacak. once turkce ogren

" Google’dan Güneş Enerjisine Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Güneş Enerjisine Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Güneş Enerjisine Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "