Okunma

Google’dan Herman Rorschach Doodle’ı


08 Kasım 2013 Cuma 06:22
Google’dan Herman Rorschach Doodle’ı

Google, bugün psikiyatri anlamında çok önemli bir test olan Rorschach testinin sahibinin, Herman Rorschach‘ın doğum gününü doodle ile kutladı.

8 Kasım 1884 yılında İsviçre’nin Zürih şehrine doğan Rorschach, babası gibi ressam olmayı hedeflese de ihtiasını psikiyatri alanında yaptı. Fakat yine de sanatı bırakmayarak psikiyatri ile birleştirdi ve kartlarda şekiller olan Rorschach testini ortaya çıkardı.

Böyle bir teste tabi tutulmasanız da filmlerden mutlaka Rorschach testini görmüşsünüzdür. Psikiyatrlar ellerinde garip şekiller olan kartları hastaya göstererek ne gördüklerini söylemelerini isterler. Bununla ilgili Watchmen filminde de suratı sürekli bu şekillerde değişen ve adı da Rorschach olan bir karakter bulunuyordu.

Google’ın Rorschach’in 129. doğum günü için hazırladığı Doodle’da da farklı şekiller bulunuyor. Şekillerin üstüne basarak değiştirebilirsiniz.

:: Rorschach Doodle’ında hangi şekilleri görüyorsunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Herman Rorschach Doodle’ı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Herman Rorschach Doodle’ı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Herman Rorschach Doodle’ı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "