Okunma

Google’dan Ulaşıma 1 Milyar Dolar!


21 Kasım 2010 Pazar 14:52
Google’dan Ulaşıma 1 Milyar Dolar!

 

Google‘ın geçtiğimiz aylarda sonuçlandırdığı Project 10 to 100, birçok başarılı ve inovatif projeye ev sahipliği yaptı. Firma, bu etkinlik bünyesinde belli başlı kriterlere göre kazananları belirledi ve projelere ağırlık vermeye başladı.

Shweeb adıyla tanıtılan bir proje de bu etkinliğin kazananlarından biriydi. Shweeb, insan gücüyle çalışan bir monorail projesi olarak özetlenebilir. Monorail, yani yerin üstünden giden bu araç, başlarda sadece eğlence amaçlı olarak geliştirilmiş, fakat sonradan toplu ulaşım için de düşünülmeye başlanmıştı.

 

 

Google şimdi bu projeye tam 1 Milyar Dolar yatırım yaptı! İnsan gücüyle çalışan sistem, pedal çevirme mantığına dayanıyor. Doğa dostu ve güvenilir bir sistem olması da Google’ın bu projeyi benimsemesinin başlıca nedenleri arasında gösteriliyor.

:: Böyle bir projenin toplu ulaşım açısından değeri sizce nedir?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Ulaşıma 1 Milyar Dolar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Ulaşıma 1 Milyar Dolar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Ulaşıma 1 Milyar Dolar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "