Okunma

Google’dan Mısır’a Şüpheli Yardım Eli


02 Şubat 2011 Çarşamba 08:50
Google’dan Mısır’a Şüpheli Yardım Eli

Kısa süre önce Mısır‘da başlayan olaylar nedeniyle ülkede internet bağlantısı kesilmişti. Bu durum isyanın daha da yaygınlaşmasına neden oldu. Mısır hükümeti, halkın sosyal ağlar sayesinde organize olduğunu iddia edip yasağın genişletmilesine karar vermişti.

Twitter’ın Mısır manifestosundan sonra, Google da ülkeye yardım eli uzatma kararı aldı. Google yaptığı açıklamayla Mısır halkının iletişim haklarını savunmak için onlara ücretsiz sesli mesajlaşma sunacaklarını belirtti.

Google Neden Yardım Ediyor?

Bir çeşit, sesli Tweet türü olan bu sistem Amerika’da son dönemde oldukça popülerleşmeye başlamıştı. Peki, Google’ın Mısır’a yardım eli uzatmasının arkasında hangi gerçek var?

İnternet firması, SayNow adlı sesli kısa mesaj sistemini geçtiğimiz günlerde satın almıştı. NBA ile anlaşma yapan SayNow, basketbol severlerin oyunculara bıraktığı sesli mesajlarla ünlenmişti.

Google Mısır olayı sayesinde hem yardımsever imajına yatırım yaparken hem de yeni sistemini tüm dünyaya ücretsiz olarak tanıtabilecek.

:: Sizce Google Mısır halkına gerçekten yardım etmek istiyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google’dan Mısır’a Şüpheli Yardım Eli”

 1. xmRipper dedi ki:

  Sanane abi yapıyor yani adam. Yardımda eder, reklamınıda yapar. Hiçbir şey yapmasa daha mı iyi =)

 2. LadyArch3r dedi ki:
 3. Action3 dedi ki:

  Allah´im kimseyi bu durumlara düsürmesin, herkes devletin durumuna bakmiyor cikar ve rant elde etmeye ***** />
  Hitlerin öldürdügü cesetlerden sabun yada küllerini demir üretimde kullandigi gibi. Resmen bir Yahudiyi linc etmek icin ne harcadik ve onlarin cesetlerini degerlendirerek sonucta ne kär ettik diye hesab yapmislar. Almanlarin hesabi ve düsüncesi ya bundan bile kär yapmislar.

 4. Dragunov dedi ki:

  kimse ordaki şartları dikkate almıyor , durumu önemsemiyor … krizden kazanç sağlamak bu olsa gerek … samimi olduklarını ispatlamaya çalışsalarda herkes biliyor beyinlerindeki düşünceleri.

 5. nevuser dedi ki:

  yardımdan çok çıkar amacı var

" Google’dan Mısır’a Şüpheli Yardım Eli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Mısır’a Şüpheli Yardım Eli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Mısır’a Şüpheli Yardım Eli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "