Okunma

Google’dan Olimpiyat İlkeleri Doodle’ı


07 Şubat 2014 Cuma 08:27
Google’dan Olimpiyat İlkeleri Doodle’ı

Google‘ın Doodle‘larına bugün bir yenisi eklendi. İnternet kullanıcıları Google.com/Google.com.tr’yi tıkladıklarında 2014 Kış Olimpiyat Oyunları için tasarlanan Olimpiyat İlkeleri Doodle‘ı ile karşılandı. 7-23 Şubat 2014 tarihleri arasında Rusya’nın Soçi şehrinde düzenlenecek. Bu oyunlar, tarihin 22. Kış Olimpiyatları olacak. Rusya böylelikle ilk kez bir Kış Olimpiyatına ev sahipliği yapacak.

Google‘ın Olimpiyat İlkeleri Doodle’ında renkli tema dikkat çekti. Modern çizgilerle tasarlanan Doodle’ın altında bir de açıklamaya yer verildi. Açıklamada Olimpiyat İlkeleri’nin özü vurgulanıyor:

“Spor faaliyetlerine katılmak bir insan hakkıdır. Her birey herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmaksızın, Olimpiyat ruhu içerisinde spor yapma imkanına sahip olmalıdır. Bunu yapmak için dostluk, dayanışma ve fair-play anlayışının hâkim olması gerekmektedir.”

4 Temmuz 2007’de Guatemala’da toplanan Uluslararası Olimpiyat Komitesi;
Pyeongchang, Salzburg ve Soçi’nin bulunduğu aday şehirlerden Soçi’yi
seçmiştir. 2014 Kış Paralimpik Oyunları da 7 Mart-16 Mart arasında
Soçi’de düzenlenecek.

:: Google’ın Doodle’ları hakkında ne düşünüyorsun?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google’dan Olimpiyat İlkeleri Doodle’ı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    eşcinsel hakları için yaptı.

" Google’dan Olimpiyat İlkeleri Doodle’ı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Olimpiyat İlkeleri Doodle’ı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Olimpiyat İlkeleri Doodle’ı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "