Okunma

Google’dan önemli istifa haberi geldi!


09 Nisan 2017 Pazar 21:17
Google’dan önemli istifa haberi geldi!

2013 yılında yapılan bir anlaşmayla Google’ın Baş Oyun Tasarımcısı, Noah Falstein olmuştu. Ardından bir dizi projeyle uğraşmaya başlayan Falstein, bu projelerin neredeyse hiçbirini gerçekleştiremedi. Birkaç gün önce de kendisinin bu pozisyondan ayrıldığı açıklaması geldi.

Noah Falstein başarısız mı oldu?

İstifasını Google’a sunan Falstein, Google’a birçok projeleri olan ve bunları gerçekleştirmek isteyen bir şirket olarak geldiğini ama daha sonradan büyük hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

17-04/10/a49f76c9ee21a6680b095399e8fd337f.jpg

Bunun sebebi olarak da Google’ın hiçbir projesini gerçeğe dönüştürmek gibi bir niyetinin olmamasını gösterdi. Bu noktada gerçekleşmeyen projelerin başındaki isim olarak kendisinin bir suçu olup olmadığını tabii ki şimdilik anlamamız mümkün değil.

Noah Falstein şirkete katıldığında sağlık ve nörobilim üzerine oyunlar üretiyordu ve 37 yıllık bir oyun tecrübesine sahip. Falstein açıklamasının devamında, “Google muhteşem bir şirket ve burada elde ettiğim ayrıcalıkları, heyecanı ve birlikte çalıştığım insanları özlüyor olacağımdan eminim. Fakat 37 yıllık oyun yapım tecrübesine sahibim ve oyun yapmak benim kanımda var. Bu işi yapmaktan vazgeçmek istemediğimi biliyorum.” sözlerini sarfetti.

:: Google’da yaşanan bu istifa hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google’dan önemli istifa haberi geldi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kendisini engelleyen neymiş. Yediği önünde yemediği ardındaydı. Noah, Google'ın günahını almasın. Aldığı maaş da helal değil.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Dur ne olur gitme

  3. SDN Okuru dedi ki:

    bu 2 ne zaman satisa cikcakmis sim kart olayı dogru mu

" Google’dan önemli istifa haberi geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan önemli istifa haberi geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan önemli istifa haberi geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "