Google’dan Pixel XL için büyük hata!


2017-04-19 02:00:00
Google’dan Pixel XL için büyük hata!

Google için 2017 yılı güncellemeler açısından pek de iyi gitmiyor. Daha önce yaşanan güncelleme problemlerinin ardından şimdi de Pixel XL modeli akıllı telefon kullanıcılarına yalnızca şirket içinde dağıtılması gereken bir güvenlik güncellemesi gönderildi.

Android Police iş başında!

Android Police adlı internet sitesine ulaşan bazı okurlar, Pixel XL modeli akıllı telefonlarına bugün garip bir güncelleme bildirimi geldiğini belirtti ve çeşitli ekran görüntüleri gönderdiler.

Aşağıda görebileceğiniz gibi güncelleme aslında Dogfood adı verilen ve Google’ın şirket içerisinde kullandığı gizli bir güncelleme. Şirket çalışanlarına düzenli olarak gönderilen bu güncelleme nasıl olduysa Pixel XL’ı satın alan müşterilere de gönderildi.

Görselde de görebileceğiniz üzere güncellemenin boyutu yalnızca 62.3 MB ve bu boyutta bir güncellemenin işletim sisteminde geniş çaplı bir değişikliğe yol açmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yine de güncellemenin bilgi bölümünde bu güncelleme hakkında kimseyle konuşmayın tadında bir uyarı bulunması da işi daha da ilginç kılan detay oldu denebilir.

Son olarak bir kullanıcının güncellemenin ardından Play Store’un yeni kullanıcı arayüzüyle karşılaştığını belirttiğini de söylememiz gerekiyor.

:: Google’ın güncellemelerle başının dertte olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Google’dan Pixel XL için büyük hata!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Play Store yeni arayüzü bana da geldi. Sony Xperia Z2

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Android sistemi hala rayına oturmadı. En kusursuz mobil işletim sistemi IOS dur.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   çok iki yüzlüsünüz s8 çıktıya harcayın googleın telefonlarını ama yakındır s8inde elde patlaması

  Yorum yazın