Okunma

Google’dan Resmi Özür


24 Ekim 2010 Pazar 16:00
Google’dan Resmi Özür

Google başkan yardımcısı Alan Eustace, dün öğle saatlerinde alışılmadık bir özür açıklamasına imza attı. Özürün sebebinin Street View araçlarının şifrelenmemiş WiFi ağı verilerini yanlışlıkla toplayarak, kullanıcı mahremiyetine zarar verilmesi olduğu bildirildi.

 

“Yanlışlıkla” ele geçirilen verilerin bazılarının parça parça olmasına rağmen, bazı veriler tüm bir e-postayı ortaya çıkartabiliyordu. Internet devi, yalnızca kuru bir özürle de yetinmedi ve Alma Whitten’ı “Ürün yönetimi ve Mühendislik” bölümünün başına getirdi. Alma Whitten, kullanıcıların mahremiyetini korumaya yönelik özel yazılımların geliştirilmesinde baş rolü oynayacak.

:: Google’ın resmi özürü hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Resmi Özür konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Resmi Özür ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Resmi Özür ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "