Okunma

Google’dan Sanal Doktor Hizmeti


13 Ekim 2014 Pazartesi 05:00
Google’dan Sanal Doktor Hizmeti

Çoğumuz rahatsızlandığında ya da en ufak bir fiziksel yorgunluk hissettiğinde soluğu ilk olarak doktorlarda değil internette alıyoruz. Derin bir bilgi ağı olan sanal dünyada hastalıklara dair de inanılması güç bir veri havuzu mevcut. Bunun farkında olan Google görünen o ki işi ticarete döküyor ve pek de akla gelmeyecek bir yöntem seçerek sanal sağlık hizmeti vermeyi planlıyor.

Son günlerde Google arama motoru üzerinden herhangi bir hastalık hakkında arama yapan bazı kullanıcılar ilginç bir teklif ile karşılaşıyor. Google kullanıcısına şayet kabul ederse söz konusu hastalık hangisi ise ona uygun bir doktor ile online sohbet vaat ediyor. Video sohbet olarak gerçekleşen bu hizmetin detayları ise sadece arama motorunda yer alan birkaç satırlık bilgiden ibaret.

Şimdiye kadar bu özelliği kullananların kimliği bilinmezken, Google bu ilginç atılım üzerinde çalıştığını doğruluyor ve deneme aşamasındaki video sohbetlerin ücretini ödeyeceğini söylüyor.

14-10/12/google-doctor-video-chat.jpg

Sanal hastaların ilerleyen dönemlerde sanal doktorlara ücret ödeyeceği de söylenirken bu hizmetin ilk aşamada doğal olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri’ne özel olacağı biliniyor.

Bakalım Google şimdilik sadece küçük bir testten ibaret olan çalışmasını ne kadar ileriye taşıyabilecek.

:: Google’ın sanal doktor hizmeti ne kadar mantıklı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google’dan Sanal Doktor Hizmeti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    benimki bayan olsun

" Google’dan Sanal Doktor Hizmeti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Sanal Doktor Hizmeti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Sanal Doktor Hizmeti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "