Okunma

Google’dan üç yeni VR oyunu geliyor!


28 Şubat 2017 Salı 02:00
Google’dan üç yeni VR oyunu geliyor!

Oyun Geliştiricileri Konferansı (Game Developers Conferance) tüm hızıyla sürerken Google’da Daydream VR adlı cihazı için geliştirilen üç yeni sanal gerçeklik oyununu tanıttı.

Ubisoft’tan Daydream VR oyunu!

Üç yeni oyun da önümüzdeki aylar içerisinde piyasaya sürülecek ve tabii ki Play Store üzerinden satışa sunulacak. Bu yapımlardan ilki Virtual Rabbids adında ve üç oyun arasında en çok ilgi çeken yapımın bu olduğunu söylememiz gerek.

Yapım Ubisoft ile Rabbids’in orijinal sürümünü geliştiren kişilerin ortaklığında hazırlanıyor ve oyun kontrolörünün tüm gücünü kullanarak Daydream VR’ın neler yapabileceğini gözler önüne sermek istiyor.

İkinci oyun ise 2016 yılında Standout Indie ödülünü kazanan Spry Fox firması tarafından hazırlanıyor. Yine sanal gerçekliğe özel olarak geliştiriliyor ve ismi Beartopia. Yapımın Spry Fox firmasına ödül getiren Alphabear adlı oyun ile hiçbir ilgisi olmadığını belirtelim. Beartopia iki kişiyle oynanabilen bir köy kurma oyunu ve oyuncuların birbirleriyle dostluklar kurarak köylerini geliştirmeleri gerekecek.

Son tanıtılan oyun ise Along Together adında ve ilk tanıtım videosu da yayımlandı. İsterseniz Turbo Button tarafından hazırlanan Along Together’ın tanıtım videosuna sizler de göz atın ve ilginizi çekip çekmediğine kendiniz karar verin. Yapım ismine rağmen ironik bir şekilde hayali bir arkadaş ile olan hikayeyi işleyecek.

 
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=r0aIEGr55Ks]

Üç VR oyununun da çok kısa bir süre sonra Google Play Store üzerinden satışa sunulacağını hatırlatalım ve haberimizi noktalayalım.

 
:: Daydream VR hakkında ne düşünüyorsunuz?yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan üç yeni VR oyunu geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan üç yeni VR oyunu geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan üç yeni VR oyunu geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "