Okunma

Google’dan Wikipedia’ya Piyango!


19 Şubat 2010 Cuma 16:30
Google’dan Wikipedia’ya Piyango!

Bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay ve hızlı olduğu günümüz dünyasında Wikipedia, açık kaynak kodlu yapısıyla, bilgi çağının en önemli isimlerinden birini oluşturuyor. Bu oluşumun farkında olan Google, bağış usulüyle ayakta kalan Wikipedia‘ya gönlünden ne koptuysa verdi!

Wikipedia’nın yan kuruluşu olan Wikimedia’ya tam 2 Milyon Dolar bağışlayan Google, böylece Wikimedia’nın geçen seneki topladığı bağışın 3’te 1’ini şimdiden Wikipedia’ya kazandırmış oldu.

Google’a teşekkür eden ve bağışı dünyaya duyuran Wikimedia yetkilileri Jimmy Wales ve Mitch Kapor, Google’ın desteğinin kendilerinin için çok önemli olduğunu vurguladı.

:: Wikipedia’ya ne sıklıkla başvuruyorsunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Wikipedia’ya Piyango! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Wikipedia’ya Piyango! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Wikipedia’ya Piyango! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "