Okunma

Google’dan Yerelleştirilmiş Arama!


01 Ekim 2009 Perşembe 12:12
Google’dan Yerelleştirilmiş Arama!

Google, mobil cihazlara yönelik geliştirdiği servislerin en yenisi olan “Local Search”ü duyurdu. Servis, konum bilgilerinize göre arama yaparak, size, çeşitli kategorilerde mekan önerilerinde bulunuyor. Konum bilgileriniz için GPS, şebeke kodu yahut ip adresi gibi bilgilerin kullanılmadığını ve konumunuzu elle atamanız gerektiğini de belirtelim.

Yemek, alışveriş, yakıt, konaklama, eğlence gibi birçok farklı etiket altında size konum önerileri sunabilen servis, oldukça hızlı çalışıyor. Mobil Google sayfalarından erişilebilen servis için henüz bir istemci mevcut değil. Ancak ilerleyen günlerde GPS destekli resmi bir uygulama yahut üçüncü şahıs yazılımların ortaya çıkacağını tahmin etmek çok da güç olmasa gerek.


Küçük bir büfe sahibi için dahi internet ortamında yer almanın ne kadar önemli olduğu Google’ın bu servisi ile bir kez daha kanıtlanmış oluyor.

Henüz ülkemizde aktif olmayan Local Search, buna karşın sonuçlarda gösterim yapıyor. Servisi İngilizce olarak mobil cihazınız üzerinden buradaki adresi kullanarak erişebilirsiniz.

:: Google’ın yeni mobil arama servisi hakkındaki fikirlerinizi SDN forumlarında paylaşın.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’dan Yerelleştirilmiş Arama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Yerelleştirilmiş Arama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Yerelleştirilmiş Arama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "