Google’ın 3 aylık kazancı dudak uçuklattı


28 Nisan 2021 Çarşamba 12:53
ABONE OL
Google’ın 3 aylık kazancı dudak uçuklattı

Geçtiğimiz yıl pandemi dünyayı etkisi altına aldığında, Google gelir kaybı yaşayan nadir teknoloji devlerinden biriydi. Fakat kısa süre içerisinde şirket kendini toparladı. Google’ın ana şirketi Alphabet, yeni yayınladığı Q1 2021 kazanç tablosunda, yılın ilk çeyreğinde elde ettiği geliri gösterdi.

2020’nin 4. çeyreğinde 56,9 milyar dolar gelir kazanan Alphabet, 2021’de bu oranı 55,3 milyar dolara indirdi. Fakat kar oranına bakıldığında, önceki çeyrekte 15.2 milyar dolar gelir elde edilirken; bu üç ayda ise 17.9 milyar dolar kazanç sağladı. Bu da Google’ın yeni bir rekora imza attığına işaret ediyor.

Reklamverenler YouTube’tan vazgeçemiyor

Alphabet’in bu müthiş başarısının arkasında yalnızca Google arama motoru 31.8 milyar dolarlık devasa bir katkı sağladı. Fakat şirket için önemli bir değer olarak kabul edilen Google Cloud ne yazık ki para kaybetmeye devam ediyor. Geçen yıl 5,6 milyar dolarlık zarar açıklayan bulut servisi, yüzde 45.7‘lik bir yükseliş gösterse de kanamayı durduramadı.

YouTube

Reklamverenler bütçelerini Google platformlarına, özellikle de YouTube‘a ayırmaya devam ediyor. Raporda ortaya çıkan verilere göre YouTube 6,01 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin hisse başına kar oranı ise geçen yılın ilk çeyreğinde 9,87 dolarken, bu yılın aynı döneminde 26,29 dolara çıktı.

Alphabet’in sürücüsüz otomobil şirketi Waymo, sağlık hizmeti veren Verily ve Google Fiber gibi deneysel projelerinden oluşan ürün grubu ise 1,15 milyar dolarlık zararının yalnızca 198 milyon dolarını kapatabildi.

Google yöneticileri, Covid-19 hakkında bilgi paylaşımları ve yerel işletmeler için yapılan aramalardan dolayı trafik artışı yaşadığını söyledi. Aramalardaki büyümenin önemli bir kısmını doğrudan pandemiye bağladı.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
19 gün önce

Bizde bir milyon lira ceza kesiyoruz, adam 56 binkat daha fazla kazanıyor.

isme gerek yok
isme gerek yok
18 gün önce

🤔 bir düşünüyorum da bu adama cezalar az geliyor sanırım ( bence ).

" Google’ın 3 aylık kazancı dudak uçuklattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın 3 aylık kazancı dudak uçuklattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın 3 aylık kazancı dudak uçuklattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!