Okunma

Google’ın drone ile eve servis işi kötü gidiyor


09 Kasım 2016 Çarşamba 04:52
Google’ın drone ile eve servis işi kötü gidiyor

Google’ın ana şirketi Alphabet bir süre önce drone’lar ile evlere yiyecek servis edecek bir drone servisinin duyurusunu yapmıştı.

Project Wing kod adıyla çağrılan projede ilk müşteri ise dev kahve zinciri Starbucks’tı. 

Çalışanlar projenin patladığını görmüş

Ancak projede çalışan kişilerin işi bıraktığı ve Alphabet içindeki başka şirketlerde iş aramaya başladığı ortaya çıktı. Dahası, Starbucks’ın da projeden vazgeçtiği öğrenildi.

Alphabet için büyük bir hüsran olan bu sonucun ortaya çıkmasında ise iki şirketin arasında oluşan dev anlaşmazlık olduğu anlaşılıyor.

Şirketten sızan bilgilere göre Strabucks, Alphabet’in kullanıcı veri tabanına erişmek ve tüm kullanıcı bilgilerini okumak için gösterdiği takıntıdan rahatsız olarak projeden ayrıldı. 

Böylece, kahve servis etmek için sadece kullanıcının adresine ihtiyacı olan Alphabet’in, aslında çok daha fazlasının peşinde olduğunu ortaya çıkardı.

:: Drone’lar ile evlere ürün servisi konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google’ın drone ile eve servis işi kötü gidiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Google en çok parayı kişilerin verilerinden kazanıyor

  2. SDN Okuru dedi ki:

    google bu normaldir

" Google’ın drone ile eve servis işi kötü gidiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın drone ile eve servis işi kötü gidiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın drone ile eve servis işi kötü gidiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "