Okunma

Google’ın Düşmanı Çin Üniversiteleri mi?


19 Şubat 2010 Cuma 17:00
Google’ın Düşmanı Çin Üniversiteleri mi?

2009 yılının aralık ayında Google’a bir seri saldırı düzenlenmiş, olay büyümeden Google yetkilileri tarafından kontrol altına alınmıştı. Google, bu işin peşini bırakmamış ve saldırıların Çin’den yapıldığını tespit etmişti.

New York Times yetkilileri de bu işin peşini bırakmayan isimler arasında yer alıyor. NYT yetkilileri, olayı araştırmaya devam etti ve Çin’li yetkililer ile görüştü. Varılan sonuç ise şaşırtıcı.

NYT yetkililerine göre Google’a Aralık 2009‘da yapılan saldırılar Shanghai Jiaotong Üniversitesi ve Lanxiang Vocational Okulu’ndan gerçekleştirilmiş. Üniversitenin profesörlerinden birisi, konuyla ilgili olarak şöyle dedi:

Şaşırmadım açıkçası. Bilişime meraklı öğrencilerin yabancı siteleri hack’lemeye çalışması normal bir şey”.

:: Sizce bu işin perde arkasında Çin Hükümeti olabilir mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’ın Düşmanı Çin Üniversiteleri mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın Düşmanı Çin Üniversiteleri mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın Düşmanı Çin Üniversiteleri mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "