Okunma

Google’ın Geliri 16 Milyar Dolara Ulaştı!


18 Temmuz 2014 Cuma 00:00
Google’ın Geliri 16 Milyar Dolara Ulaştı!

Amerikalı internet devi Google, 2014 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Hisse başına kazancı analist beklentilerinin altında kalan şirket, üç aylık gelirlerde tahminlerin üstüne çıkmayı başardı. 16 Nisan – 16 Temmuz arasındaki üç aylık dönemi kapsayan sonuçlarda, şirketin gelirleri 15.96 milyar olarak açıklandı.


Google kurucu ortaklarından Lary Page

CEO’dan açıklamalar

Wall Street beklentileri, Google‘ın bu dönemde 15.62 milyar gelir elde edeceği yönündeydi. Beklentilerin üstüne çıkan şirket, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gelirlerini yüzde 22 artırdı. Sonuçları olumlu değerlendiren şirket CEO‘su Patrick Pichette, muhteşem bir çeyreği geride bıraktıklarını söyleyerek, yakaladıkları ivmeden memnuniyetini dile getirdi. Pichette, uzun vadeli bakış açısıyla şaşırtıcı müşteri deneyimleri sunmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Hisse senetleri arttı

Açıklanan sonuçlar şirketin hisse senetlerine de olumlu etki yaptı. Açıklamadan sonraki dakikalarda GOOG ve GOOGL hisseleri toplamda yüzde 1 değer kazandı. Hali hazırda, 62 milyar dolar nakite ve çeşitli menkul kıymetlere sahip olan Google‘ın dünya çapında 52 bin çalışanı bulunuyor.

:: Hangi Google ürün ve servislerini kullanıyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google’ın Geliri 16 Milyar Dolara Ulaştı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ah bi hissemiz olaydi google dan

 2. SDN Okuru dedi ki:

  milyon değil o kardeşim:) çaktırmadan değiştir

 3. SDN Okuru dedi ki:

  SDN çalışıyor 🙂 03.00

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Başlıkta ve kısa açıklamada “milyon” olarak geçiyor. Lütfen düzeltin. Teşekkürler.

" Google’ın Geliri 16 Milyar Dolara Ulaştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın Geliri 16 Milyar Dolara Ulaştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın Geliri 16 Milyar Dolara Ulaştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "