Okunma

Google’ın İkinci Telefonu Kesinleşti


16 Kasım 2010 Salı 20:22
Google’ın İkinci Telefonu Kesinleşti

Kısmen başarısız Nexus One macerasından sonra resmi ağızlardan da gelen yorumlar, Google’ın en azından yakın bir süre kendi markasını taşıyan yeni bir akıllı telefon çıkarmayacağı izlenimine neden olmuştu. Ancak beklenildiği gibi olmadı ve Google’ın ikinci akıllı telefonu olduğu iddia edilen Nexus S isimli bir cihaz ortaya çıktı.

Sizlerle burada yer alan haberimizde ilk görsellerini paylaştığımız akıllı telefonun resmiyet kazanması da yine pek uzun sürmedi. Google CEO’su Eric Schmidt, Web 2.0 programına yeni Nexus S ile birlikte katıldı. Cihaz daha önce Engadget’ın ortaya çıkardığı görsellerdeki telefonun aynısı.

Üretici Kim?

Schimdt yaptığı açıklamada cihazın üreticisini adı bilinmeyen bir üretici şeklinde açıklamasına karşın bunun Samsung olması hayli güçlü bir ihtimal. Telefonun en dikkat çekici özelliği ise yeni nesil Nokia’larda gördüğümüz NFC desteğine sahip olması. Bilindiği gibi bu özelliğe sahip cihazlar kredi kartı, kimlik bilgileri taşıma, yüklenebilir bilet gibi alanlarda kullanılabiliyor.

Android 2.3 Ne Zaman?

Yapılan açıklamalarda dikkat çekici bir başka detay ise Android’e dair. Cihaz Android 2.3 işletim sistemine sahip olacak ve yeni Android sürümü ile hemen hemen aynı tarihlerde duyurulmuş olacak. Daha da önemlisi ise Gingerbread birkaç hafta içersinde kullanıcıların hizmetime sunulacak.

 

:: Google’ın Nexus serisine Nokia üretimi bir cihaz dahil etmesini ister miydiniz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’ın İkinci Telefonu Kesinleşti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın İkinci Telefonu Kesinleşti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın İkinci Telefonu Kesinleşti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "