Okunma

Google’ın İşi Zorlaşıyor


03 Aralık 2007 Pazartesi 22:00
Google’ın İşi Zorlaşıyor

Normal şartlarda tek başına ABD‘de de bulunan 700 MHz‘lik kablosuz frekans aralığını kiralamayı düşünen Google, karşısındaki rakipler karşısında biraz duraksadı. Geçtiğimiz haftalarda tek başına Ocak 2008‘de FCC tarafından yapılacak olan açık artırmaya katılacaklarını ve çok yüksek bir miktar nakiti tek başına sağlayacaklarını açıklamasının ardından herkes bu işin bitmiş olduğunu düşünüyordu. Fakat sonradan yapılan açıklamalarla birlikte Verizon Wireless ve AT&T‘nin de bu açık artırmaya katılacağı açıklandı.

Google Ne Yapmayı Planlıyor?

Muhtemelen Google‘ın yeni açıklamış olduğu Android mobil platformu için altyapı olarak kullanmayı planladığı bu frekans aralığı planların dışına çıkabilir. Arada ciddi bir rekabet oluşursa rakamların çok yükseleceğinden belki de Google‘ın bütün planları altüst olabilir.

Tabii hiç belli olmaz belki de birlikte masaya oturmaya karar verirler! O zaman ortaya neler çıkacağını kimse bilemez herhalde. Umarız bir gün Türk Telekom ve Google‘ın da ortak işlere giriştiğini görebiliriz.


Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google’ın İşi Zorlaşıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Türk Telekom ve Google 😀 .

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Birşeyden de eksik kalsınlar yahu 🙂

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Google yakınca yıkılması muhtemel olan Telekomla işbirliğine girmez, giremez.

" Google’ın İşi Zorlaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın İşi Zorlaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın İşi Zorlaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "