Okunma

Google’ın RSS Reklam Patenti


29 Temmuz 2005 Cuma 14:00
Google’ın RSS Reklam Patenti

Google’ın kendi tekniklerini kullanarak dünya üzerindeki konuma ve
sayfa içeriğine bağlı RSS üzerinden reklam yapmak için bir patent
başvurusunda bulunulduğu ortaya çıktı. Bundan bir buçuk yıl önce Amerikan Patent Bürosuna yapılan başvuru, şu sıralarda numaralandırılmış ve ofisin Internet sitesinden yayınlanmış durumda.

Patentin içeriğinde bahsedilen teknik, arama sonuçları, günlükler ve benzeri otomatik sayfa özetleri yaratan sistemler üzerinden yine ilgili konularla bağlantılı reklamlar yayınlanması ve yine sistemin geri dönüşlere göre örneğin ücretlendirme için geri bildirim yapması… ve benzeri konuları kapsıyor. Patentin mucidi olarak Google AdWords çalışanı Minar Nelson’ın ismi geçiyor. Bu patent henüz yalnızca yayınlanmış durumda; resmen verilmiş değil.

:: Amerikan Patent Bürosu’ndaki belge ve haberin kaynağı için ilgili bağlara tıklayabilirsiniz.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google’ın RSS Reklam Patenti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın RSS Reklam Patenti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın RSS Reklam Patenti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "