Okunma

Google’ın Sürücüsüz Arabası 2020’de Gelecek!


19 Mart 2015 Perşembe 08:10
Google’ın Sürücüsüz Arabası 2020’de Gelecek!

Google‘ın uzun yıllardır sürdürdüğü sürücüsüz otomobil projesi giderek olgunlaşıyor. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında tek kare fotoğrafı yayınlanan otomobilin, kamuya açık alanlarda test sürüşlerinin yakında başlayacağı bilgisi paylaşılmıştı.

Hedef 2020

Önümüzdeki yıl Kuzey Kaliforniya yollarında görüleceği duyurulan otomobilin pazara çıkış tarihi ile ilgili de ilk bilgiler geldi. Kanada’nın Vancouver şehrinde gerçekleşen TED Konferansı’nda konuşan sürücüsüz otomobil takım lideri Chris Urmson, ekibinin otomobili 2020 yılında pazara sunmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

15-03/19/google-self-promo-1426752043.jpg

Kazaları azaltacak

Google yöneticisine göre, sürücüsüz otomobilller trafik kazalarını gerçekten azaltabilecek tek yöntem. Bu konudaki inancını dile getiren Urmson, mevcut sürüş teknolojilerinin sürücü ve yolcuların güvenliğini artırmayı sağladığını ancak otonom bir sürüş vaadetmediğini sözlerine ekledi. Bakalım Google‘ın sürücüsüz arabası ne zaman yollara çıkacak?

:: Sizce 10 yıl sonra sürücüsüz otomobil devrimi görecek miyiz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google’ın Sürücüsüz Arabası 2020’de Gelecek!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    2020 de google ib pazar payi ne olur acaba

  2. le_vlo dedi ki:

    Kulaða hoþ geliyor fakat insan kendi kullanmak ister arabasýný zevki orda bence.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    daha google glass ı piyasaya sürememiş bir firma. arge yapıyor ama seri üretime gelince sanki olmuyor be google

" Google’ın Sürücüsüz Arabası 2020’de Gelecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın Sürücüsüz Arabası 2020’de Gelecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın Sürücüsüz Arabası 2020’de Gelecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "