Okunma

Google’ın tuvalet bulma uygulaması çıktı


24 Aralık 2016 Cumartesi 06:01
Google’ın tuvalet bulma uygulaması çıktı

Google, yeni geliştirdiği bir uygulamayı yayına aldığını duyurdu.

Kullanıcıların bulundukları yere yakın halka açık tuvaletleri bulmasını kolaylaştıran uygulama tamamen Hindistan’ı hedef alıyor ve Hindistan devletinin desteği ile oluşturulmuş.

Lütfen tuvaletinizi sokağa yapmayın

Uygulamanın asıl amacı ise, Hint halkının sokaklara ihtiyaç gidermesini engellemek.

Hindistan’da çok yaygın şekilde sokakta tuvalet ihtiyacı giderme alışkanlığı bulunuyor. Hint evlerinin çoğunda tuvalet bulunmuyor ve tuvalet ihtiyacı gelen kişi dışarı çıkıp sokakta herkesin gözü önünde çok rahatça ihtiyacını giderip tekrar evine dönüyor.

Aynı alışkanlık, parklarda, meydanlarda, kalabalık noktalarda da yaşanıyor.

Hindistan devleti şimdi Google ile birlikte, bu problemi çözebilmek için halkı sokakta tuvalet ihtiyacı giderme alışkanlığından vazgeçirmeye çalışacak. 

Google bir süredir uygulama üzerinde çalışıyordu ve uygulama artık kullanıma hazır. 

:: Sizce Hindistan halkı sokakta tuvalet ihtiyacı giderme alışkanlığından vazgeçecek mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Google’ın tuvalet bulma uygulaması çıktı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Cok zor onlarin aliskanliklarini degistirmeleri.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Androidden sonraki en iyi buluş 🙂 kendilerini geliştirmişler bravo…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Zor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ne olmuş yani tuvaletini dışarı yaptıysa gayet doğal onların kültüründe tuvaleti dışarı yapmak var herkesin içinde rahatça yapı***** memnun mutlu ne gerek bu gibi şeylere hollanda da rastladım bence bizde dışarı yapmalıyız toprak için çok faydalı hem çok güzel bir kültür

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Pooping on the beach in India – vpro Metropolis ismindeki youtube videosunu seyrederseniz neden böyle bir uygulamaya ihtiyaçlarının olduğunu anlarsınız. adamların evlerinde tuvalet yok! şaka gibi değil mi ama gerçek! adamların yol ortasına, plajlara, ağaçların arasına, yol kenarlarına kısacası geldiği yerde yaptığı gerçeğini görünce şoke oldum! bunlar o pisliğin içinde nasıl ölmüyorlar bilemiyorum! ellerini bile yıkamıyorlar. Allah'ım beynim yanıyor şu anda! bir de avrupalıların hint sevdası yok mu! neye sevdalandıkları şimdi açığa çıktı!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Boş iş

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Mallık

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Mallık

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Medeniyetsiz cahil insanlar

" Google’ın tuvalet bulma uygulaması çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın tuvalet bulma uygulaması çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın tuvalet bulma uygulaması çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "