GoPro drone pazarında daha fazla dayanamadı!


08 Ocak 2018 Pazartesi 19:30
GoPro drone pazarında daha fazla dayanamadı!

Aksiyon kamerası sektörünün lideri olmasına rağmen, son dönemde ciddi sorunlar yaşayan GoPro, rekabetin hat safhada olduğu drone pazarında kar elde etme zorlukları nedeniyle drone sektöründen çekildiğini açıkladı.

Şirketin geçtiğimiz günlerde Karma’nın üretim sürecinde görev alan yaklaşık 200 çalışanını işten çıkaracağın ortaya çıkmasının ardından, bu açıklamasının gelmesi pek şaşırtıcı olmadı. Bugün yapılan açıklama ile GoPro Karma’nın şirketin ürettiği son drone modeli olduğu netlik kazandı.

GoPro drone pazarından çekildiğini açıkladı!

799 dolar fiyat etiketine sahip olan GoPro Karma, 2016 yılında satışa sunulduğunda ilk etapta dikkat çekmeyi başardı. Ancak, henüz rakiplerine kıyasla yetersiz ve pahalı bir ürün olduğu kısa sürede kanıtlandı.

Kullanıcıların cihazı satın almaya başlaması ile birlikte ürünün havada enerjisiz kalarak yere çakılmasına neden olan bir sorun tespit edildi. Batarya yuvasında yaşanan bu sorun için üretilen tüm Karma’ları geri çağırmanın şirkete maliyeti ise, 373 milyon dolarlık bir zarar oldu.

Kazanç raporunu açıklayan şirket, drone sektöründe kar elde etmek için yüksek satış rakamlarına ulaşılması gerektiğini belirtiyor. Ancak, son dönemde Avrupa’da ve ABD’de yapılan yeni düzenlemelerin satışları olumsuz yönde etkilemesi ile bunun oldukça zorlaştığı ifade ediliyor.

Drone pazarında savunmasız hale geldiklerini belirten şirket yetkilileri, GoPro’nun elinde kalan Karma drone’ları sattıktan sonra pazardan çıkacağını açıkladı. Ancak, kullanıcılara destek verilmeye devam edilecek.

2016’dan bu yana dördüncü kez işten çıkarmaya giden GoPro, son işten çıkarma ile dünya genelinde personel sayısını 1000’in altına indirecek.

:: GoPro drone pazarından çekiliyor, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" GoPro drone pazarında daha fazla dayanamadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GoPro drone pazarında daha fazla dayanamadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GoPro drone pazarında daha fazla dayanamadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  2. 2 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  3. 3 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  4. 4 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  5. 5 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  6. 6 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  7. 7 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  8. 8 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  9. 9 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  10. 10 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi