Okunma

GoPro Gelirleri Katladı


07 Şubat 2015 Cumartesi 12:00
GoPro Gelirleri Katladı

Aksiyon kameraları denildiği zaman akla gelen ilk marka GoPro. Sörfçüler, yamaç paraşütü çılgınları, bisikletliler, doğa sporlarına yatkın kimselerin çoğunluğunu oluşturduğu geniş bir kesim için GoPro harikulade bir çözüm. Aksesuarları ve genel olarak ‘fazlasıyla kompakt’ oluşu beraberinde kullanım sahası da ilginç şekillerde gelişmeye devam ediyor.

GoPro’yu bu denli popüler hale getirmede elbette sosyal ağlarda paylaşılan videolara kaşın, ‘bunu bende istiyorum’ denilmesinin rolü çok fazla. Bu durum sadece profesyonellerin değil, son kullanıcının da bu cihazları edinmesinin önünü açıyor. Açıklanan son çeyrek raporlarına göreyse GoPro, işi inanılması güç noktalara taşımaya devam ediyor.

15-02/07/store_4thumbnails_1_.jpgŞirketin son üç aylık dönemde, gelirlerinde yüzde 75.4 oranında artış yaşandığı bildirildi. Gelirler ise üç ay içinde 633 milyon 900 bin dolar düzeyine ulaştı. Söz konusu gelirlerin geçen yılın aynı döneminde 361 milyon 500 bin dolar olduğu gözönüne alındığında neredeyse iki kata yakın gelir artışı olduğu gözlendi.

GoPro’da bu gelişmeler, yatırımcıların da yüzünü güldürüyor. Sonraki beklenti ise çeyrek dönemde 1 milyar dolar gelir barajına ulaşılması. 

15-02/07/ekran_resmi_2015-02-07_13_36_34.jpgBakalım GoPro, artan gelişim düzeyine paralel ürünler çıkarmaya devam edecek mi? Teknoloji çevrelerinde ılımlı bir hava hakim. Geleceğe dair çok daha iddialı GoPro ürünleri gelebilir. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.  

:: GoPro’nun başarısını neye bağlıyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “GoPro Gelirleri Katladı”

 1. What The Hell dedi ki:

  Bu pazarýn Apple’ý oldu GoPro

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sony Action cam çok iyi olduğu halde su altı performansında ve aksesuar çeşitliliğinde GoPro önde. Özellikle scuba dalışlarında bence GoPro daha başarılı ama karada Sony özellikle stabilizasyon olarak çok başarılı.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  tamamen plastikten ekipmanları bi gopro parası. bu kadar rakip gelmişken 4'te fiyatları arttırdılar. 3black edition kullanıcısı olarak sony iyi alternatif bence

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hakikaten çıkardığı işlere bir de fiyatına bakınca insan ben de istiyorum diyebiliyor ama sony nin son action kamerası da küçük boyutları ve becerileri ile muazzam birşey ama yurtdışı çıkış fiyatı 250$ olacakmış, tr de nasıl olur fiyat artık bakacaz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İlk olduğu için isim yaptı tabi piyasada daha iyi aksiyon kameraları mevcut halbuki…

" GoPro Gelirleri Katladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GoPro Gelirleri Katladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GoPro Gelirleri Katladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "