Okunma

GoPro yüzlerce kişiyi işten çıkaracak!


16 Mart 2017 Perşembe 04:30
GoPro yüzlerce kişiyi işten çıkaracak!

Aksiyon kamerası denilince yıllardır ilk akla gelen firma olmayı başaran GoPro, son dönemde sıkıntılı bir süreçten geçiyor.

GoPro, Hero 5 modelinin üretiminde yaşanan gecikmeler ve ilk drone’u olan Karma‘yı geri çağırması nedeniyle 2016 yılında 373 milyon dolar zarar etti.

Geçtiğimiz hafta hisse senedi fiyatları en düşük seviyeleri gören GoPro, finansal sıkıntılar nedeniyle işten çıkarmalara başlayacağını açıkladı.

GoPro, 270 çalışanı ile yollarını ayırma kararı aldı!

İş gücünün yüzde 7’si ile 2016 yılı Ocak ayında yollarını ayıran ve Kasım ayında işten çıkarmalara devam eden GoPro, bu yıl ise giderleri yaklaşık 200 milyon dolar düşürmek için 270 çalışanı ile daha yollarını ayıracak.

17-03/16/gopro-hero-5.jpg

GoPro CEO’su Nick Woodman konu hakkında yaptığı açıklamada, Hero 5 serisinin kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardığını ve işten çıkarmalar ile şirketin ana hedefinin giderleri düşürmek olduğunu belirtti.

GoPro, işten çıkarmaları hangi bölümlerden yapacağını açıklamaktan kaçınırken, şirketin üzerinde çalışmaya devam ettiği Hero 6 modeli ile durumu hızlıca toparlayacağı tahmin ediliyor.

:: GoPro’nun 270 çalışanını işten çıkaracak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

2 yorum - “GoPro yüzlerce kişiyi işten çıkaracak!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Var olan kar yetmiyor daha da çok olsun. Kodamanlar daha da lüks içinde yaşasın

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Gecmisdeki yapamadigimiz arabalarla ugrasmayin yenisi nezaman cikacak fazla beklemeyin yoksa tireni bir yuz yildaha kaciracaksiniz

Yorum yazın

Geri bildirim