Okunma

Görev Çubuğunu Gizleyin


23 Ocak 2009 Cuma 12:30
Görev Çubuğunu Gizleyin

İster Windows, ister de Mac kullanıcısı olun, bilgisayar başında en fazla gözünüzün kayabileceği alan, alt kısımdaki görev çubuğu(Mac’te menü çubuğu) olur. Bu çubuğa biraz transparanlık katarak, hem görülebilir çalışma alanınızı genişletip, hem de dikkatinizi işinize yoğunlaştırabilirsiniz.

Windows için AlphaXP Lite tarafından halledilen bu işlem, Mac’te MenuShade sayesinde yapılabiliyor. Programlardan işletim sisteminize uygun olanı ücretsiz indirip kurduktan sonra, görev çubuğunuzu sadece fare ile üzerine gittiğinizde görülecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

:: AlphaXP Lite programını ücretsiz indirin (Windows).

:: MenuShade programını ücretsiz indirin (Mac).

:: Bilgisayar başında dikkatinizi başka nasıl topluyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Görev Çubuğunu Gizleyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Görev Çubuğunu Gizleyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Görev Çubuğunu Gizleyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "