Okunma

Görünmeyen anları fotoğraflayan kamera!


16 Haziran 2017 Cuma 07:30
Görünmeyen anları fotoğraflayan kamera!

Ellerinizi bir araya getirdiğinizde, elinizden çıkan ısı enerjisi hava akımları oluşturur. İnsan gözü ile görünmeyen bu hava akımları, basit bir kurulumla dijital fotoğraf makineniz aracılığıyla görünmez dünyayı ortaya çıkarabilir.

Schlieren fotoğrafçılığı

Bir grup fotoğrafçı, Schlieren fotoğrafçılığı olarak bilinen teknikle görünmeyen anları dijital dünyada görünür yapmayı başarmış. Bunun için DSLR kamera, küçük bir iç bükey ayna, küçük bir LED ampul ve bir ustura bıçağı kullanmış. Kamera, fotonların LED’den aynaya ve kamera merceğine geri döndüğünde ışığın kırılma indisindeki değişikliklerle oluşan karanlık ve parlak noktaların görülmesini sağlar.

17-06/16/gorunmez-fotografcilik-shiftdelete.jpg

Işık farklı sıcaklık ve yapılarda dolaşırken, kıvrımlar çok az değişir. Yani ilkokullarda gösterilen bir bardak suyun içine kalem atmak gibi görünür bir olay değildir. Bu çarpıtma çok incedir, insan gözü onlara göremez. Ancak bu şekilde akıllı bir kurulumla güçlendirilebilir ve sıkıcı gündelik hayattaki ilginç anları yakalayabilir.

Aşağıdaki videoyu izleyerek bu ilginç görüntüleri görebilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Görünmeyen anları fotoğraflayan kamera!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Osuruk videoları boyle yakalaniyo demek

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu videoyu çeken kişi bir grup fotoğrafçı değil tek bir kişi.
  Haberi yayınlayan kişi videoyu izlerse konunun ne ile alakalı olduğunu bilir.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  🙁

 4. SDN Okuru dedi ki:

  enfes

 5. SDN Okuru dedi ki:

  🙂

" Görünmeyen anları fotoğraflayan kamera! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Görünmeyen anları fotoğraflayan kamera! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Görünmeyen anları fotoğraflayan kamera! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "