Görüntü ve Sesin En İyisi Ödülü


03 Eylül 2005 Cumartesi 14:00
Görüntü ve Sesin En İyisi Ödülü

EISA Avrupa’nın 20 ülkesinden ses, mobil teknolojiler, video ve fotoğraf dergilerine mensup 50 üyesi ile Avrupa’nın ses ve görüntüleme teknolojileri alanında önde gelen kuruluşları arasında yer alıyor. Ödüllere iki seneden bu yana katılan Samsung, bu sene üç kategoride ödüle layık görüldü. Söz konusu başarı, Samsung’un günümüzün dijital dünyasında tüketicilere gelişmiş teknoloji, yenilikçi tasarım ve fonksiyonel ürünler sunma taahhüdünün bir sonucu olarak değerlendirilmekte.

LCD TV (LE40M61B)

Samsung’un 40″ LCD TV’si (LE40M61B) kontrast alanında (5000:1), renk gösterimi açısından (6.44 milyon renk), görüntü açılarındaki genişlikten (178″) ve ilk açılıştaki 8 ms süreden dolayı EISA ödülüne layık görüldü. Cihazın sade ürün tasarımı izleyicilerin dikkatini ekrana çekmeye odaklanıyor. Ön yüzeyde yer alan minimalist tasarım, hoparlörlerin gözden uzak olması ve mükemmel düzeydeki görüntü kalitesi LCD TV’yi üstün kılan diğer özellikler.

Ev Sinema Sistemi (HT-P1200)

Samsung, EISA ödüllerinde ikinci yıl da ev sinema sistemlerinde ödül kazandı. Yeni ev sinema sistemi (HT-P1200) USB girişinden görüntüleri izlemeye imkan tanıyarak hepsi bir arada ev sinema sistemini oluşturuyor. Herhangi bir USB depolamasını kolaylıkla kabul eden HT-P1200, DivX filmleri izlemeye, MP3 şarkıları dinlemeye ve JPEG resimleri görüntülemeye imkan tanıyor. HT-P1200 ayrıca surround ses sitemi ile 360 derece ses kalitesi sunuyor.

MP3 (YH-J70)

EISA tarafından en iyi taşınabilir medya çalar olarak seçilen YH-J70 ise tüm özellikleri bünyesinde toplayan bir kişisel eğlence aracı olarak, yüksek kalitede müzik, oyun fonksiyonu ve MPEG4 playback imkanı sunuyor. Bu güçlü multimedya cihazı 1.8 inç TFT LCD ekranıyla Hollywood’u avucunuza getiriyor. Cihazın 20 ve 30GB olarak iki ayrı yüksek kapasiteli modelinde 5,000 ila 7,000 şarkı saklanabiliyor.

EISA Ödülleri Hakkında

EISA (European Imaging and Sound Association – Avrupa Görüntü ve Ses Birliği) Avrupa video ve ses endüstrisindeki en prestijli ödül olarak kabul ediliyor. Avrupa’nın 20 ülkesindeki 50 dergiden uzmanlardan oluşan test kurulu ses, video, ev sineması, fotoğraf ve mobil olmak üzere beş dalda Avrupa’nın en iyilerini belirliyor. EISA ödüllerinde dünyaca ünlü markalar yoğun bir rekabet sürdürüyor.

Daha fazla bilgi için: http://www.samsung.com.tr

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Samsung buuu

" Görüntü ve Sesin En İyisi Ödülü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Görüntü ve Sesin En İyisi Ödülü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Görüntü ve Sesin En İyisi Ödülü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!