Okunma

Göz Takip Sistemi ile Pizza Siparişi


01 Aralık 2014 Pazartesi 07:15
Göz Takip Sistemi ile Pizza Siparişi

Sektörün önde gelen pizza mağazalar zincirlerinden bir tanesi çok özel bir proje üzerinde çalışıyor. Pizza Hut adlı markanın tasarladığı tabletler, akıllı menü görevi görüyor ve müşterisinin gözlerini takip ederek istenilen pizzanın hazırlanmasını sağlıyor.

Tobii adlı İsveç’li bir markanın gerçeğe çevirdiği akıllı menü teknolojisi aslında sıradan bir tabletten ibaret. Müşterisinin göz hareketlerini takip eden cihaz, kişi hangi malzeme üzerinde yoğunlaşırsa onu pizzaya ekliyor.

Subconscious Menu adı verilen tablet bilgisayar toplamda 20 ayrı pizza malzemesinin küçük görsellerini ihtiva ediyor. Bunlar arasında pepperoni, soğan, zeytin, domates ve ananas gibi örnekler yer alıyor. Sistem sadece 2.5 saniyede en çok bakılan malzemeyi tespit ediyor.

Toplamda 4 bin 896 olası malzeme kombinasyonu arasından en mantıklısını seçerek onay alır almaz siparişi mutfağa iletiyor.

Mağazalarda henüz kullanımaa sunulmayan Subconscious Menu teknolojisinin şimdiye kadar yapılan testlerde yüzde 98’lik tahmin başarısı yakaladığı söyleniyor. Yine de akıllara yaşanması olası krizler gelmiyor değil.

:: Sizin hayalinizdeki sipariş konsepti ne?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Göz Takip Sistemi ile Pizza Siparişi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    gıda sektöründe teknoloji diye getirdikleri şeye bak kardeşim… önce pizzaları sıcak tutabilin de ondan sonra milletin gözüne gönlüne sokarsınız..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    siparişi zamanında getirsinler, yeter.d

" Göz Takip Sistemi ile Pizza Siparişi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Göz Takip Sistemi ile Pizza Siparişi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Göz Takip Sistemi ile Pizza Siparişi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "