Okunma

Gözle Kontrol Edilebilen TV


05 Eylül 2013 Perşembe 16:00
Gözle Kontrol Edilebilen TV

IFA 2013 yeniliklerini teknoloji meraklılarına tüm hızıyla sunmaya devam ediyor. Haier’in gözle kontrol olanağı sunan HD TV’si’de şaşırtıcı teknoloji yeniliklerinden biriydi. Ne zaman satışına başlanacağı henüz açıklanmadı ama şunu belirtmekte fayda var; yaşattığı TV deneyimi oldukça yüksek noktalarda fütürizm içeriyor.

Peki bu ilginç TV’de gözle kontrol ne şekilde çalışıyor? Gözünüzü TV’nin alt noktasındaki belirlenen bir noktaya getirdiğinizde bir menü açılıyor ve buradan yine gözlerinizle kanalları değiştirip sesi açabiliyor, TV’yi kapatabiliyorsunuz.

Haier‘in gözle kontrol edilebilen TV’sine dair ilk intiba, henüz yeterince iyi düzeyde tepkime sunamadığı yönünde. Özellikle başınızın yönünü değiştirdiğinizde tutarsızlık sergiliyor, ancak geliştirmenin devam edeceği şirket yetkililerince vurgulanan bir detay durumunda. Bakalım gözle kontrol, TV konusunda yakın zamanda bir tür trend halini alacak mı? Göstergeler şu noktada birleşiyor: Neden olmasın?

:: Gözle kontrol edilen TV hakkında ne düşünüyorsunuz?

yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Gözle Kontrol Edilebilen TV”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yakında kalçamızla kontrol edilebilen tv yaparlarsa şaşırmam

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Herkes televizyona bakarsa alet şaşırır arkadaş 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  isterse görünmez tv yapsınlar para olmadıktan sonra bizi ilgilendirmiyor açıkçası 😀

 4. uma350 dedi ki:

  Nerenizle kontrol ederseniz edin. Kumandadan kimse vazgeçmez. Uğraşmaz bu tür şeylerle

 5. POWERBLACK dedi ki:

  televizyona bile artik kaç göz işareti yapacagiz desene

 6. SDN Okuru dedi ki:

  s4 üm var ve onu gozle kontrol etmekten muthis zevk aliyorum ozellikle geceleri kitap okurken

" Gözle Kontrol Edilebilen TV konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gözle Kontrol Edilebilen TV ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gözle Kontrol Edilebilen TV ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "