Gözlük Değil Saat İstiyorlar


15 Kasım 2013 Cuma 05:00
Gözlük Değil Saat İstiyorlar

Apple’ın beklenen iWatch akıllı saati ve Galaxy Gear gibi cihazlar, giyilebilir teknoloji neslinin kazananı olabilir. Harris Interactive tarafından Eylül ayında gerçekleştirilen araştırmaya göre, Google Glass gibi gözlük benzeri teknoloji aksesuarlarına ise talep yok.

Yaklaşık 2 bin 500 Amerikalı yetişkin ile yapılan ankete göre, bileğe takılan bir bilgi işlem aletine ilgi duyanların oranı yüzde 46’yı buluyor. 18-35 yaş arasında ise bu oran yüzde 63’e kadar sıçrıyor. Öte yandan, Google Glass ve diğer kafaya takılan giyilebilir teknolojiler için “çok ilgili” ve “biraz ilgili” yanıtları yüzde 20’de kalırken, “çok az ilgili” yanıtı ancak yüzde 36’ya ulaşabiliyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/iwatch-iphone-interaction-100025993-large1369416545.jpg

Google Glass’ın tüketicilerin çoğunluğu için fazla teknik olduğunu gösteren araştırmaya göre, kullanıcıların giyilebilir teknolojiye geçişi ise kolay olmayacak. Zira ankete katılanların yüzde 47’si giyilebilir teknolojinin yeterince faydalı olmadığını düşünürken, yüzde 38’lik bir kesim ise giyilebilir teknolojisi sadece mevcut halde kullandığı bir ürünün yerini alması durumunda satın alacağını belirtiyor.

:: Bu sonuçları siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Oculus Rift tarzında ürünler istenir. Kim ne yapsın gözlüğü ??

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Belliki yatirimini akilli saatlere yapan ongorusuz bir firmanin yaptirdigi anket..bir polis olarak alilli gozlukleri sabirdizlikla bekliyorum. Gelecekte suc ve sucluyla mucadelede, mahkemelere cok faydasi olacagi kanisindayimm..

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Belliki yatirimini akilli saatlere yapan ongorusuz bir firmanin yaptirdigi anket..bir polis olarak akilli gozluklerin yayginlasmasini sabirsizlikla bekliyorum. Gelecekte suc ve sucluyla mucadelede, mahkemelere cok faydasi olacagi kanisindayimm..

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

tamamen amerika için spekulatif bi haber..pazarlama stratejileri bunlar..telefon tasıyorum diye artık saat kullanmıyorum mesela ben..kolumu kaldırmam gerekecekse saatle ugrasacagıma tellefona bakarım daha iyi… en azından sarz bittiyle ugrasmam..gelecegin teknolojisi kesinlikle ve kesinlikle gozlukler..daha konforlu, daha rahat, ekran buyuk kucuk sıkıntısı yok..kullanım alanıda sınırsız..ve opsiyonlarda sınırsız..thermal kamera yerleştir mesela..suruculer için karanlık yollarda yardımcı olsun..su tesisatcılarına akıntıyı tespit etmesine yol gostersin..nobet bekleyen askere yardımcı olsun..

ck-xe
ck-xe
7 yıl önce

Acele ediliyor.

" Gözlük Değil Saat İstiyorlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gözlük Değil Saat İstiyorlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gözlük Değil Saat İstiyorlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)