Okunma

GParted’ın Yeni Sürümü Yayınlandı


30 Temmuz 2011 Cumartesi 08:30
GParted’ın Yeni Sürümü Yayınlandı

Oldukça ufak boyutuyla dikkat çeken GParted, kusursuz bir disk bölümlendirme aracı. Grafiksel bir ortamda (Fluxbox pencere yöneticisi) ile kuruluma gerek olmadan Live CD olarak çalışan GParted’ın yeni sürümü çıktı.

GParted Live CD 0.9.0-6, Linux kernel 2.6.39-3 çekirdeğine sahip. Ayrıca yeni sürümle birlikte gzip yerine xz sıkıştırma formatı kullanılmış. GParted Live, önceki sürüme göre de 24 MB kadar daha düşük bir boyuta sahip.

GParted Live 0.9.0-6’yı buradan indirebilirsiniz.

:: Tercih ettiğiniz disk bölümlendirme aracı hangisi?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “GParted’ın Yeni Sürümü Yayınlandı”

  1. N3CAT1 dedi ki:

    Güzel gelişme

" GParted’ın Yeni Sürümü Yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GParted’ın Yeni Sürümü Yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GParted’ın Yeni Sürümü Yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "