Okunma

Gran Turismo 5 mi Forza Motorsport 3 mü?


06 Aralık 2010 Pazartesi 09:30
Gran Turismo 5 mi Forza Motorsport 3 mü?

Polyphony Digital tarafından geliştirilen Gran Turismo 5, yaklaşık 5 yıllık yapım aşamasının ardından nihayet raflarda yer buldu. Gelmiş geçmiş en iyi grafikli yarış oyunu olacağı öngörülen yapım, bu büyük bekleniyle beraber satışa sunuldu. Görsel olarak otomobillerin gayet başarılı göründüğü yapımda, çevre modellemeleri adeta hayal kırıklığı yarattı. (Gran Turismo 5 Bu Hafta Güldürüyor?)

Hal böyle olunca, oyun çevrelerinde Gran Turismo 5’in görselleri üzerine birçok tartışma meydana gelmeye başladı. Bunlardan biri de, yapımın en büyük rakiplerinden olan Forza Motorsport 3 ile grafik karşılaştırmasıydı. Soru basit: Hangisinin grafikleri daha gerçekçi? Peki ya yanıt?


GT5 mi Yoksa Forza 3 mü Daha İyi Görünüyor?

#http://download.gametrailers.com/gt_vault/11148/t_grant5_forza3graphicscomp_gp_gt.flv#

 

:: Sizce hangisi daha gerçekçi görünüyor?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Gran Turismo 5 mi Forza Motorsport 3 mü?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    PS3 sahibiyim ve Turismo’yu aldım fakat Forza 3 daha iyi. GT5 hiç olmamış, Sony’den daha iyisini beklerdim.. Benim için hayal kırıklığı oldu. Videoda da görüldüğü gibi görüntüler Forza 3’te daha dinamik ve yoğun, GT5’te ise daha açık ve doğal olmayan renkler var. Ayrıca çevre modellemesine GT5’te hiç de önem verilmemiş.. Ben GRID takılmaya devam edeyim : )

  2. bewko dedi ki:

    gt5 grafik olarak bence daha başarılı ama araçlar kütük gibi hiçbirşey olmuyor kaza sonunda o bakımdan forza biraz daha iyi gerçi ikisininde çok iyi olduğu söylenemez

" Gran Turismo 5 mi Forza Motorsport 3 mü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gran Turismo 5 mi Forza Motorsport 3 mü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gran Turismo 5 mi Forza Motorsport 3 mü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "