Okunma

Groupon, Bölge Merkezi Olarak İstanbul’u Seçti


20 Eylül 2012 Perşembe 07:38
Groupon, Bölge Merkezi Olarak İstanbul’u Seçti

Groupon, şirketin gelişen pazarlar bölge merkezinin İstanbul olacağını duyurdu. Groupon, İstanbul’u merkezi coğrafi konumu, yenilikçi bir niteliğe sahip pazarı ve e-ticarete odaklılığı nedeniyle seçti.

Groupon’un Amerika dışındaki ülkeler için uluslararası merkezi İsviçre’nin Schaffhausen kentinde bulunuyor.

İstanbul merkezli bölge, EMA (Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü PJ Vandepitte tarafından yönetilecek. Üç yıldır Groupon’da görev yapan Vandepitte, en son Groupon Benelüks’ün Genel Müdürlüğü görevini üstleniyordu. Daha önce McKinsey & Company ve Deloitte’ta çalışan Vandepitte, 2007 yılında INSEAD’den mezun olmuştur.

Groupon International’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Veit Dengler, “Türkiye iki kıtanın merkezinde bulunuyor. Gayri Safi Milli Hasılası Çin’e yakın bir hızda büyüyen bir ülkede, gelişen pazarlar operasyonunu kurmak önemli bir fırsat. Türkiye’deki varlığımızı ileride genişletmeyi düşünüyoruz. PJ Vandepitte’in bölge yönetiminde ve Onur Aydın’ın Ülke Müdürlüğünde kendimizi güvende hissediyoruz,” dedi.

Groupon, Türkiye’de ŞehirFırsatı iştiraki ile çalışıyor. Şirket, Rusya, Polonya, İsrail, Romanya, Ukrayna, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri için Gelişen Pazarlar Bölge Merkezi olarak, satış, pazarlama ve iş geliştirme birimlerini İstanbul’da merkezileştirecek. Ayrıca, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika için finans, operasyonlar ve iş liderlik ekiplerini de İstanbul’da konumlandıracak.

Türkiye’nin ilk grup satın alma sitesi olan Şehir Fırsatı’nı hayata geçiren Groupon, yıl sonunda Üye İş Yeri Merkezi (Merchant Center) ve Akıllı Kampanya (Smart deals) gibi yeni kişiselleştirme teknolojilerini de sunacak.

:: Yeni karar İstanbul ve Groupon için yararlı olur mu?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Groupon, Bölge Merkezi Olarak İstanbul’u Seçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Groupon, Bölge Merkezi Olarak İstanbul’u Seçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Groupon, Bölge Merkezi Olarak İstanbul’u Seçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "