Okunma

GSM hattınızda kalan paralar iade edilecek!


01 Ağustos 2018 Çarşamba 10:23
GSM hattınızda kalan paralar iade edilecek!

Ön ödemeli GSM hattı kullanan müşterilerin, hatlarında kalan paralar iade edilecek. GSM operatörleri bu kapatılan hatlarda kalmış olan para miktarını, müşterilerine 15 gün içinde ödemek durumunda. GSM hattınında kalan para ya müşteriye ya da devlete gidecek.

GSM hattınında kalan para nasıl iade edilecek?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenlemeye göre; kullanmadığınız ve kapattığınız ön ödemeli GSM hatlarında kalmış olan tutarlar, operatörler tarafından size geri verilecek.

Kullanıcılara kapatmanın ardından SMS atılacak ve iade işlemleri başlayacak. Eğer para iade olunmazsa, eskiden olduğu gibi bu tutar operatöre kalmayacak. Kalan bakiyeler böyle bir durum oluşması halinde, Evrensel Hizmet Geliri olarak devlete aktarılacak.

Ön ödemeli hattını kapatmanızın ardından, 2 yıl içerisinde aboneliğinizi geri açarsanız veya yeni bir hatta geçerseniz, kalan bakiyenizi yeni oluşturduğunuz hatta aktarma imkanınız olacak.

Yapılan bir diğer değişiklikse aktiflik sürelerini içeriyor. Bildiğiniz gibi, ön ödemeli hatlarına 6 ay yükleme yapmadığınız zaman aramalar kapatılıyor, 9 ayda ise hat iptal oluyor. Şimdiyse bu süreler sırasıyla 9 ay ve 12 ay olarak değiştirilmiş durumda.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “GSM hattınızda kalan paralar iade edilecek!”

 1. Ali dedi ki:

  Şirketler yiyeceğine devlet alsın

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Iyide uzun zamanıdır var bu Türk Telekom her seferinde 1 TL daha olsa eft yaptılar bana

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Devlet baktı paralar şirketlere kalıyor kendi cebime nasıl doldurabilirim diye böyle bir fikir buldu aferin.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Zaten iade ediliyordu

" GSM hattınızda kalan paralar iade edilecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GSM hattınızda kalan paralar iade edilecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GSM hattınızda kalan paralar iade edilecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "