Okunma

GSMA’dan Turkcell’e büyük ödül!


01 Mart 2019 Cuma 14:26
GSMA’dan Turkcell’e büyük ödül!

Turkcell, nesnelerin internetinin güvenliği çalışmalarıyla yurtdışında da dikkat çekmeye devam ediyor. Telekom endüstrisinin önemli referans noktalarından biri kabul edilen Barcelona’daki Dünya GSM Birliği’nin belirlediği standartları yerine getiren Turkcell, nesnelerin internetinin güvenliği konusunda öncü şirket seçilerek ‘Nesnelerin İnterneti Güvenlik Şampiyonu-IoT Security Champion ödülüne layık görüldü.

Turkcell, Nesnelerin İnterneti güvenliği dalında ödül aldı!

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, ödülü GSMA Teknolojiden Sorumlu Başkanı Alex Sinclair’in elinden aldı.

Bugün dünyada en fazla tartışılan konulardan birinin de Nesnelerin İnterneti’nde (IoT) güvenlik olduğunun altını çizen Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Nesnelerin interneti, yapay zeka ve 5G ile birlikte ‘Akıllı Bağlantı’nın en önemli unsurlarından birini oluşturuyor. Bu üç teknolojinin getirdikleriyle beraber güven ve güvenlik sistemleri kavramları da yeniden tanımlanmaya başlıyor.” dedi.

“İşte bu nedenle, nesnelerin internetinde güvenlik konusuna odaklanmış durumdayız. Bu alanda korunma ve güveni en başından itibaren güçlü bir şekilde inşa edebilirsek, bu teknolojiler büyük fırsatları beraberinde getirecektir. İşte bu nedenle GSMA’nın Nesnelerin İnterneti Güvenliği girişiminin bir parçası olmak gündemimizde yüksek önceliğe sahipti. Bu konudaki liderliğinden dolayı GSMA’ye teşekkür ediyor ve çabalarımızın bu ödülle sektör düzeyinde takdir görmesinden onur duyuyoruz. Bu ödül, bu alandaki çalışmalarımızı daha da derinleştirebilmek adına büyük bir cesaret ve motivasyon kaynağı olacaktır”
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 yorum - “GSMA’dan Turkcell’e büyük ödül!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  urkcell helal olsun

  Lan herkes kazıkçı demiş siz asım yapmayın kaziklamaz

  Ben 10gb 2000dk 250sms 54tl

  Hiç 1tl fazla odemedim

  Ayrıca sürpriz nokta ile belki 2ayda 50gb aldım😀😀😀

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Turkcell helal olsun

  Lan herkes kazıkçı demiş siz asım yapmayın kaziklamaz

  Ben 10gb 2000dk 250sms 54tl

  Hiç 1tl fazla odemedim

  Ayrıca sürpriz nokta ile belki 2ayda 50gb aldım😀😀😀

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Turkcell helal olsun

  Lan herkes kazıkçı demiş siz asım yapmayın kaziklamaz

  Ben 10gb 2000dk 250sms 54tl kullaniyom

  Hiç 1tl fazla odemedim

  Ayrıca sürpriz nokta ile belki 2ayda 50gb aldım😀😀😀

 4. Anonim dedi ki:

  Ben bütün operatörleri denedim Türkcell’in paketleri pahalı ama aynı kapasite interneti daha uzun gidiyor diğerlerinin bol olan GB ları daha çabuk bitiyor

 5. RaxiyaanXriyantos dedi ki:

  Turkcell’e bi yer ödül veriyorsa kesinlikle rüşvet vardır bu kadar müşteriyi soyan başka bir firma var mı dünyada çok merak ediyorum.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Turkcell e kayyum atansada kurtulsak yada satılsın yerine başka operarör gelsin

 7. Anonim dedi ki:

  abonelerine en çok kazık atan operatör ödülümü almış? çünkü en pahalı paket ve tarifeler onda… ödülü yurt dışından alması çok normal zaten

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Özel sektör değilmi, işime gelmezse kullanmam ve elestiririm. Turkcell i savunanlar neyin kafasında

  1. Anonim dedi ki:

   Sen eleştirirsin, bir başkası savunur gayet normal. Biz sana diyormuyuz niye eleştiriyorsun bu eleştirenler neyin kafasında diye rahatsız oldun demek 🙂

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Engelli kardeşlerimize canımız feda, keşke bizlerde birşeyler yapabilsek

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Altın kazık ödülü mu?

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben 2001’den belli Turkcell kullanıcısıyım eski de engelliler için indiriminiz vardı %40 şu anda yüzde 25’e çektiniz engelliler için bir şeyler yapabilsem iz iyi olur Bir Umarım engelliler için bir şeyler yaparsınız bundan sonra yaparsanız sevinirim Bir de dünyamı Mobile ödülü aldınız

 12. Farang dedi ki:

  2gb internete 45 tl isteyen turkcell ödül alsa ne olur. Kendi milletine fayada sağlamadıktan sonra.

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Evvvvv eeeeetttt
  Bir malum celll haberi daha yaptınız.
  Parayı hakkediyorsunuz bence.

 14. Anonim dedi ki:

  halkın gözünde kaybettikten sonra istediği kadar ödül alsın boşş.

 15. LanaLang dedi ki:

  kaziklamaya tam gaz devam birde vatandasin hayrina bir sey yapsada odul alsa

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Körler ile sağırlar birbirini ağırlar

 17. Ömer cem dedi ki:

  Turkcell😍

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  En iyi kazıklayan ödülü olmasın 🙂

  1. Anonim dedi ki:

   Burada kazıklayan Turkcell değil diğer operatörler, senelerdir hiçbir yatırım yapmayıp olan leş altyapı ile size hizmet sunan firmalar. Turkcell yıllarca yatırım yaptı bu ülkeye meyvesini de yiyecek tabi. Eskiden demiş olsanız bu dediklerinize katılırdım ama şuanda birçok tarifeside yeni gelenler için oldukça uygun, hiçbiri mevcut müşteriye avantajlı seçenekler sunamıyor zaten. Turkcell de eskiden beri fiyat konusunda pahalıdır ama fiyatının hakkını fazlasıyla vermiştir.

 19. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Biraz da şu mobil fiyatları aşağı çekse de biz de ödül versek. Bu çağda 2 3 gb internete dünya para istiyorlar..

" GSMA’dan Turkcell’e büyük ödül! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GSMA’dan Turkcell’e büyük ödül! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GSMA’dan Turkcell’e büyük ödül! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "