Okunma

GTA 5’in Hikaye DLC’si Ortaya Çıktı!


29 Aralık 2015 Salı 07:00
GTA 5’in Hikaye DLC’si Ortaya Çıktı!

Rockstar Games‘inPlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürdüğü Grand Theft Auto V, 2014 senesinde yeniden yapılandırılarak yeni nesil konsollar olan PlayStation 4 ve Xbox One için piyasadaki yerini almıştı. 2015 senesinde ise PC‘ye gelmişti.

Oyun çıkalı 2.5 sene oldu ancak Rockstar Games, Grand Theft Auto V defterini henüz kapatmadı.

Grand Theft Auto V‘in Online sürümü olan GTA: Online başta olmak üzere, oyuna gelen son güncellemede, oyunun hikaye DLC‘lerine dair dosyalar ortaya çıktı. Oyunun dosyalarını detaylıca kurcalayan bir kullanıcı, bu DLC’nin hazırlığına dair bazı detayları gün yüzüne çıkardı.

Yeni güncelleme ile gelen aşağıdaki sp_dlc_2937 adlı klasöre baktığımızda; sp_dlc yani single player dlc kısmını açık açık görüyoruz. Oyunun mod araçlarından biri olan OpenIV ile içeriğine bakıldığında ise Grand Theft Auto V için hazırlanan DLC yapılanması ortaya çıkıyor.

GTA IV‘ün hikaye DLC’lerinden olan The Lost and Damned ve The Ballad of Gay Tony‘nin dosya dizilimine benzer bir şekilde yepyeni bir common klasörü ve DLC kodlamaları ile yapılandırmalarını içerisinde bulunduran dlc_management.xml bu içerikte yer alıyor. 

15-12/29/spdlc_5-1451370875.png

Tüm bunların dışında v_dlc_story.rpf gibi dosyalar da yeni güncellemenin içerisinde yer alıyor.

DLC dosyalarına ulaşıp, hazır edildiğinde ise aşağıdaki iki hata karşımıza çıkıyor ve bu hatalar ise DLC dosyalarının eksikliğinden dolayı oyunun başlatılamamasına dair verilen bir hata açıklaması.

15-12/29/spdlc_3.jpg 15-12/29/dlc3.jpg

Bu hatalara rağmen oyuna normal bir şekilde girdiğimizde ise oyunun menü kısmına DLC yazısının eklendiğini görüyoruz.

15-12/29/spdlc_2.png

Görülen şu ki; Grand Theft Auto V‘in son güncellemesi, Assassin’s Creed serisinde gördüğümüz güncellemeler gibi oyunun yeni DLC’lerine hazırlık olarak yayınlandı. 

Grand Theft Auto IV piyasadaki yerini aldıktan sonra The Lost and Damned ve The Ballad of Gay Tony DLC’leri, ilk önce Xbox 360 için indirilebilir içerik olarak yayınlanmıştı ve sonradan GTA: Episodes From Liberty City olarak ayrı bir kutuda piyasadaki yerini almıştı. En son ise GTA IV: The Complete Edition olarak toparlanmıştı.

Grand Theft Auto V‘in DLC’leri, GTA IV‘ün aksine asıl oyunun içeriğine indirilebilir olarak yayınlanacak. Yeni Hikaye DLC’leri çıktıktan sonra ise Grand Theft Auto V‘in Online modları da güncellendikten sonra Grand Theft Auto V: The Complete Edition olarak GTA V defterinin 2016 senesi içerisinde kapanacağını tahmin ediyoruz.

15-12/29/ps4-1.jpg

Grand Theft Auto V‘in, hikaye DLC’leri henüz resmi olarak duyurulmadı ancak bu DLC’lerin 2016 senesinin başlarında duyurulması ve piyasadaki yerini alması bekleniyor. Bakalım yeni DLC’ler bizlere neler sunacak? 

Özellikle Grand Theft Auto: San Andreas‘ın dönemine gidip, o zamanı konu alacak bir yapım olacak mı? Henüz bu konuda kesin bir detay yok.

:: Grand Theft Auto V’in Hikaye DLC’leri ile ilgili beklentileriniz nelerdir?
yazarTayfun Kumaş

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “GTA 5’in Hikaye DLC’si Ortaya Çıktı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Abi Nerden Aldınız

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bu paralımı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hikâye iyi olur gelsin

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Nereden aldınız acaba o fiyata?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Nereden aldınız acaba 68₺'ye?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ay hadi inş

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Aldığıma değdi 68'TL ye.

" GTA 5’in Hikaye DLC’si Ortaya Çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTA 5’in Hikaye DLC’si Ortaya Çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA 5’in Hikaye DLC’si Ortaya Çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "