GTA 5 satış rakamları rekor kırmaya devam ediyor


21 Mayıs 2020 Perşembe 14:30
GTA 5 satış rakamları rekor kırmaya devam ediyor

Rockstar Games ve 2K Games‘i bünyesinde barındıran uluslararası video oyunu yapımcısı ve dağıtıcısı olan Take-Two Interactive, GTA 5 satış rakamları için açıklamada bulundu. Şirketin yayımladığı en popüler oyunlarından olan GTA 5, Red Dead Redemption 2 ve NBA 2K serisi gibi oyunların toplam satış rakamları gösterdi ki, GTA 5 satışları halen sürüyor.

GTA 5 satış rakamları açıklandı

Son 7 yıldır hayatımızda geniş bir yer edinen GTA 5’in yapımcısı Take-Two Interactive, dünyanın en popüler oyunlarının yasal sahibi konumunda bulunuyor. Şirketin düzenli aralıklarla açıkladığı satış verileri, dünyadaki diğer oyun stüdyoları ve yapımcıları tarafından dikkatle takip ediliyor.

gta 5 satış rakamları

Yakın zamanda açıklanan yeni Take-Two Interactive satış istatistiklerine göre, GTA 5, The Outer Worlds, Borderlands 3 ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunların bugüne kadar ne kadar sattığını ortaya koydu.

Epic Games’in GTA 5’i ücretsiz sunma promosyonunun bugün biteceğini de hatırlatarak, dilerseniz satış rakamlarına geçelim. GTA 5, PC ve oyun konsollarında şu ana kadar toplam 130 milyon adet satış başarısı elde etmiş durumda. Bu arada 1 haftadır Epic Games tarafından ücretsiz sunulan GTA 5 rakamları bu veriye dahil değil.

Red Dead Redemption 2 ile ilgili paylaşılan açıklamalarda ise oyunun toplamda 31 milyon sattığı açıklandı. NBA 2K20’nin ise bir önceki oyununa oranla yüzde 33 artış yaparak 12 milyon sattığı açıklandı.

Son olarak Borderlands 3 için açıklanan veriler ise oyunun beklenen ilgiyi görmediğine işaret ediyor. 2K Games tarafından 13 Eylül 2019’da yayınlanan Borderlands 3 bugüne kadar sadece 10 milyon adet satış gerçekleştirdi. Bir diğer beklentilerin altında kalan oyun ise The Outer Worlds oldu. Oyun bu zamana kadar sadece 2.5 milyon adet sattı.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" GTA 5 satış rakamları rekor kırmaya devam ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTA 5 satış rakamları rekor kırmaya devam ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA 5 satış rakamları rekor kırmaya devam ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "