Okunma

GTA 5 Türkçe Yama Yakında Geliyor!


15 Mayıs 2015 Cuma 06:30
GTA 5 Türkçe Yama Yakında Geliyor!

Eski nesil konsollarda çıkışını gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra TechnoGame ekibi GTA 5 Türkçe Yama için kolları sıvamıştı. PlayStation 3 sürümü üzerinden yürütülen Türkçe yama projesinin, GTA 5’in PC sürümü çıktıktan sonra sadece PC odaklı olacağı duyurulmuştu.

Ancak ekip Rockstar Games’in dosya sistemini değiştirmesinden dolayı %100 çevrilmiş Türkçe yamayı PC’ye portlayamamıştı. Bu sıkıntıları kısa süre içerisinde aşan TechnoGame ekibi GTA 5’in Türkçe Yama projesinde sona geldiğini açıkladı.

GTA 5 Türkçe Yama Çalışmasında Sona Gelindi!

Türkçe karakterleri desteleyecek olan GTA 5 Türkçe Yama, oyunun online bölümünde yer alan Heist görevini de kapsayacak. Ekip, çalışmalarının sonuna geldiğini Türkçe Yama ile oynanış videosunu ve görseller yayınlayarak duyurdu. Yamanın 2-3 ay içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Türkçe yama projesini buradan veya buradan takip edebilirsiniz.

GTA 5 PC Türkçe Yama görselleri için sayfa değiştiriniz.

15-05/15/gta-5-turkce-yama-1.jpg

15-05/15/gta-5-turkce-yama-2.jpg

15-05/15/gta-5-turkce-yama-3.jpg

15-05/15/gta-5-turkce-yama-4.jpg

15-05/15/gta-5-turkce-yama-5.jpg

15-05/15/gta-5-turkce-yama-6.jpg

15-05/15/gta-5-turkce-yama-7.jpg

15-05/15/gta-5-turkce-yama-8.jpg

15-05/15/gta-5-turkce-yama-9-1431638890.jpg

:: GTA 5 için Türkçe Yama bekliyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “GTA 5 Türkçe Yama Yakında Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.

  GTA V'in PC sürümü için dil dosyalarını oyuna aktarmayı başardık ve bununla ilgili örnek bir video da paylaştık youtube kanalımızda. PC dosyaları hala çevriliyor. Ayrıca daha önceden yapmış olduğumuz çeviri dosyalarını (Toplam 600 dosya) gözden geçiriyoruz ve ps3 versiyonu ile pc versiyonu arasındaki farkları bulup kapatmaya çalışıyoruz. Bu işlem hepinizin tahmin edeceğinden daha büyük ve uğraştırıcı bir aşamadır. Örnek olsun diye söylemek istiyorum ki sadece "global" dosyasını düzenlemek, üzerinde 2 gün çalışmamızı gerektirdi. Tabi bu çok büyük bir dosya, oyunun %15'ini kapsıyor. Diğer dosyaların boyutu bu kadar büyük olmasa bile onları da aynı şekilde inceleyip gerekli işlemleri uygulamamız gerekiyor. 600 tane dosya olması demek hayli uzun bir süre demek.

  Kısaca özetlemek gerekirse; dosyalara bir çok farklı düzenleme işlemi uygulanıyor ve daha uygulanacak bir çok aşama var. Bir yandan da çevirileri devam ediyor. Oyun içi testine geçtiğimiz zaman ise görevleri ekip olarak bölüşeceğiz, böylece daha kısa süre içerisinde oyun içi testini bitirmiş olacağız. Süre vermiyorum çünkü aralıksız olarak uğraşmaya devam ediyoruz. Bittiği zaman hep beraber oynayacağız zaten.

  Hoşça kalın.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Başlıkta yama yakında geliyor diyor? Sizin yakın anlayışınız 3 ay sonra ise demek ki elinizde zaman makinesi var ve 3 ay sonrasına gidebiliyorsunuz? 3 ay bekle babam bekle:) Sonbahardan önce çıkmaz bu yama:)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gta 5 mobile gelse işlemciler yanar 😀

 4. TMac1 dedi ki:

  Ben daha yama falan beklemiyorum 2016 baþýnda anca verirler.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  orjinal pc oyununa da uygulanır umarım

 6. __kadýköyRAP__ dedi ki:

  bayaðý bi kötü dönüt almýþtý o yüzden hiç bulaþmadým, ben yine de technogame’i beklerim rockerdem var diye

 7. El Padrino dedi ki:
  Alýntý __kadýköyRAP__ Nickli Üyeden Alýntý
  Mesajý göster
  @El Padrino tanerinki iyi deðilmiþ

  Bende oyunu bitirdikten sonra yamayý gördüm ve yükledim.Hikaye kýsmýndaki çeviriyi deneyemediðim için biþey söylemem ama yan görevleri yaparken ve diðer kýsýmlardaki çeviriler gayet iyiydi.Tanerin Life Is Strange yamalarýnýda denedim.Bence gayet yeterli düzeyde çeviriyor.Ýngilizce zaten direk olarak hiçbi zaman Türkçeye çevrilemez, illa ki anlam kaymasý veya ifade yanlýþlýklarý olur.Önemli olan söyleneni doðru þekilde aktarmak.Tanerin yamalarýný beðeniyorum.En azýndan adam hepsinden hýzlý çeviriyor tek baþýna.

 8. __kadýköyRAP__ dedi ki:

  @el padrino tanerinki iyi deðilmiþ

 9. El Padrino dedi ki:

  Allah’tan sona gelinmiþ ***** sona gelinmiþ olmasaydý 2-3 sene beklerdik heralde.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  oyunu indirdim grafikler mükemmel insallah sinavlar bittikten sonra oynayacagim.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Oha 2 ay nedir lan

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Sistem hazır oyun hazır yamayı bekliyorum 1 aydır umarım en yakın zamanda gelir …

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Ps4 de varmı

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Gta 5 i orjinal dvd den kurmayı detaylı anlatırmısınız ?

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Türkçe yaması çıktıktan sonra pc ye yüklerim : )

" GTA 5 Türkçe Yama Yakında Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTA 5 Türkçe Yama Yakında Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA 5 Türkçe Yama Yakında Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "