Okunma

GTA 5 ve Max Payne 3 Ne Zaman Gelecek?


26 Kasım 2010 Cuma 18:00
GTA 5 ve Max Payne 3 Ne Zaman Gelecek?

Oyun sektörünün en iyi analistleri arasında gösterilen Mike Hickey, daha önce Bioshock serisi oyunlarının ne zaman piyasaya çıkacağı ve satış oranlarının ne düzeyde olacağı hakkında çeşitli tahminler yürütüp, hepsinde de haklı çıkmıştı. Şimdi aynı isim, Take Two bombalarının piyasaya ne zaman çıkacağını ve ne tip başarılara ulaşacakları yönünde tahmin yürütüyor.

 

 

İlk sırada Max Payne 3 var. Take Two (daha doğrusu sahip olduğu Rockstar Games), sürekliği ertelediği Max Payne 3’ü, zamanın kumlarına fırlatmaya devam edecek ve ünlü aksiyon yapımının piyasaya çıkışı, 2011’in son çeyreğini bulacak. Bilindiği gibi Max Payne 3’ün 2009 yılında sahne alması bekleniyordu ama Hickey, bunun bir “hayal” olduğunu iddia etmişti.

GTA 5

GTA 5 konusunda maalesef iyi haberler veremiyoruz zira Hickey’e göre, GTA 5’in piyasaya çıkış tarihi en erken “Mart 2012” olacak. Bunda, Take Two’nun yaptığı maddi hesapların payı büyük. 2011 yılını Max Payne 3 ve LA Noir gibi oyunların kârıyla kapamak isteyen Take Two, 2012 yılında da kasasını “Büyük Araba Hırsızlığı” ile doldurmak istiyor.

 

GTA 5’nin, 16 milyondan fazla kopya satacağı ve en az 750 milyon dolarlık geliri, geliştiricilerin aç gözlü cüzdanlarına koyacağı da Hickey’in iddiaları arasında.

:: İddialar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “GTA 5 ve Max Payne 3 Ne Zaman Gelecek?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    has sagol

" GTA 5 ve Max Payne 3 Ne Zaman Gelecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTA 5 ve Max Payne 3 Ne Zaman Gelecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA 5 ve Max Payne 3 Ne Zaman Gelecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "