GTA 6 Haritası Dudak Uçuklatıyor!


10 Temmuz 2015 Cuma 15:00
GTA 6 Haritası Dudak Uçuklatıyor!

2013 yılında PlayStation 3  ve Xbox 360 için satışa sunulan GTA 5, devasa haritasıyla açık dünya oyunlarına yeni bir boyut kazandırmıştı.

Oyunculara eşsiz bir açık dünya deneyimi sunan Rockstar bir sonraki GTA oyunuyla limitleri sonuna kadar zorlamayı hedefliyor.

GTA serisinin yeni oyunu GTA 6 hakkında ortaya çıkan son söylemlere göre, oyunun haritası bütün Amerika‘yı kapsayacak kadar büyük olacakmış. Bu haritada bazı şehirler oyuna birebir aktarılırken, bazılarında ise kısmı alanlar birebir aktarılarak, burada geçen görevleri yapmamız sağlanacakmış.

15-07/10/1-1436518655.jpg

Tabi ki şunu da belirtelim. Aynı serinin diğer oyunlarında olduğu gibi GTA 6‘da da şehir isimleri GTA dünyasına özel olacak. (Los Santos, Vice City, Liberty City vs.)

Bu sızıntıyla ilgili henüz bir doğrulama gelmemi ş olsa bile, böylesine büyük bir haritanın ne kadar uzun bir oynanış süresi sunacağını kestirmek gerçekten çok güç.

15-07/10/2.png

Rockstar‘ın genel itibari ile seri oyunlarının arkasına birde ara oyun eklediğini düşünürsek, (GTA 3Vice City/San Andreas, GTA 4Liberty City gibi) GTA 6‘nın yayınlanması için önümüzde en az bir 4 senelik zaman dilimi olduğunu söylemek mümkün.

:: Sizce en iyi açık dünya temalı oyun hangisi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

145 yorum - “GTA 6 Haritası Dudak Uçuklatıyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  ya malmısınız yav olum en geç 2019 mallara bak

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   yıl 2020 kardeş

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  ben çikar çikmaz yuklicem

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Take Two Gta 6 için Ps 5 ve xbox 2'nin çıkmasını bekleyeceğinden en erken 2022 – 2023 civarında piyasaya çıkacaktır . Harita konusunda çeşitli dedikodular var ama en yüksek 3 ihtimal ;

  1. Miami – Orlando ve Karayiplerdeki birkaç ada ülkesi
  2. Chicago – Detroit veya Cleveland – Toronto ve Michigan gölü
  3. San Diego – San Francisco – Las Vegas ve Nevada çölü

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerli oyun istiyoz.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  ya çıksın artık şu oyun sabırsızlanıyoruz.. gta 5 çıkalı 2,5 sene oldu . her gta oyunu arasında 4-5 sene olduğuna göre , en geç 2018'de çıksın abi..

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  abi phoenix el paso ve san diego şehirlerinden oluşan bi harita olsun . meksika sınırına yakın şehirler bunlar ve suç oranı bayağı yüksek . hatta meksika'dan birkaç şehir de olabilir ..tihuana mesela . sınırdan kaçak geçmeye çalışabiliriz , meksikada bir kartel'e üye olabiliriz , çölde kamp kurabiliriz falan.. bayağı eğlenceli olur

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  bence en erken 2022-2023 gibi çıkar . açık dünya oyun serisini çok ileri bir safhaya çıkarmak istedikleri yönünde duyumlar alıyorum .

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Beyler şu an gta 5 yüklüuorum. Sizce yüklediğime değer mi inanın pc 2 gundur açık bıraktım halada yukluyor.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  GTA 6 da san Andreas da geçsin .Bide bence ana karakterler carl ve GTA 3 deki karakter olsun . binevi GTA 3 ve san Andreas ın devam ı.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  gta 5'e son gelen güncellemeden sonra , gta 6 için farklı düşüncelere sahip oldum . mesela cruise gemilerinde geçen görevler , soygunlar ya da sadece eğlence amaçlı takılma olabilir . kumarhanelerde para saçmak , restoranlarda yeme içmek , spor yapmak , havuzlarda yüzmek , saklambaç oynamak , hatta çıkabilecek felaket modlarıyla poseidon ve titanic tarzı batan gemiden kurtulma hikayeleri efsane olur ..

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  arkadaşlar bence bütün Amerika haritası olabilir . ubisoft nasıl the crew'da yaptıysa rockstar'da yapabilir . imkansız değil ancak yapım süresini uzatacağı için gta fanlarını üzebilir .

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  abi san andreas gibi sims özellikleri de olan bir oyun olsun . arabalara benzin alabilelim , restoranlarda kafelerde oturup yemek yiyebilelim , spor yapıp kaslı bi vücuda sahip olabilelim , avmlerde marketlerde alışveriş ypaıp gezebilelim , otellerde oda tutup kalabilelim , disneyland , aquapark, lunapark tarzı yerlerde eğlenip stres atabilelim..

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerli video oyunu yapsınlar Türkiuede geçsin Tank üreten devlet bunuda yapabilir

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  gta 4 en iyisi araba kontrolü o kadar gerçekçiki hele yaylanma ve ağır kalkma gta4 ü en iyisi yapıyor gta5 hız ve genişlik rahatlık açısından çok iyi ama 4 teki araba parçalanma ağır kalkış ve yaylanma yok çocuk oyunu gibi sanki sanandreas oynuyorum ne vardı 4 ü hiç bozmadan şehir araba ucak değişik şeyler ekleseydiniz tamam modlar var ama değiştirmeselerdi daha iyiydi mesela en basiti jipler gta 5 te jip sürmek okadar leş ki gaza basıyorum sanki arabada turba var anasını satim w ye basar basmaz fırlıyor 4 te öylemiydi w ye basıyorduk 2 saniye kalmıyodu bile gta 4 deki sürüş 5 teki şehir olcak dağlar filan zehir olurdu

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Gta 5'in haritasından gta sanandrıs haritasını TERCİH EDERİM.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  haritayı ayrıntılı ypaıcam diye çok uğraşmasınlar . 2020'ye kadar beklemeyelim şu oyunu . gta 5'ten 2 kat büyük olsun yeter

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Gta 77282847383572837287gb olcak

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  gta 4'le gta 5 arasında 5 yıl vardı . ayrıca arada episodes from liberty city ve chinatownwars çıkmıştı . gta 5 2013'ün sonunda çıktı , yani normal şartlarda 2018'in sonunda çıkmasını beklemeliyiz . ancak aradan iki yıl geçmesine rağmen ne hikaye modu için ek oyunlar ne de gta 6 hakkında en ufak bir haber yok . bu durum beni endişelendiriyor .

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  valla gta 5 gibi bir harita yapmasınlar . harita büyük ama boş . o kadar çok dağ , tepe , çöl , boş arazi varki onların yerine 1-2 şehir daha ekleseler , san andreas gibi 3 şehirden oluşan bir harita olsaydı keşke . gta 6'da daha gerçekçi bir harita olmalı. . şehirde gezerken gerçekten o şehirde olan binalar , alışveriş merkezleri , spor salonları , doğal güzellikler olmalı . mesela vice city olursa akvaryumlar , oteller , plajlar , gece kulüpleri , malikaneler gerçeğe yakın bir şekilde yaratılmalı .

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  bütün amerikayı kapsayacak bir haritayı yapabilirler mi bilmiyorum ama bir eyalet büyüklüğünde bir harita olabilir bence . 5 ya da 6 tane büyük şehir , banliyöler , yazlık bölgeler , irili ufaklı kasabalar , köyler , çiftlikler , karavan kampları , evsizlerin yaşadığı terkedilmiş yerler , metro ve kanalizasyon ağları , askeri bölgeler .. eğer böyle bir harita yaratırlarsa ve gördüğümüzbütün binaların içine girebilirsek çok güzel olur .

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  gelen haberlere göre vice city'de geçicek . 70lerin sonu 80lerin başı gibi bir zamanda ve detaylı , gerçekçi bir haritada geçmesini bekliyorum .

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Lisanslı arabalar ve sürükleyici, bir hikaye olsun yeter.

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  haritasını bilmem de 3-4 sene içinde çıksın en geç . gta 5'ten bıktık artık , yeni güncellemeler baydı . hikaye modu da gelmeyecek gibi .

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  amerika kadar büyük yer yapmak binlerce gb alan yaratır bence yapılmaz…

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  gta 5'in haritası 50 mil kareydi . Yeni nesillere hatta bir sonraki nesil konsollara çıkacağı düşünülürse , bunun 10 katı yani 500 mil kare olabilir . ama çöl , orman , dağlar , okyanus , boş araziler yerine daha çok şehir ayrıntısına yer verilmeli . 5-6 tane ayrıntılı yaratılmış şehir mükemmel olur .

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  ps4'e türkçe yama gelicek mi?

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir çok bilgisayarı zorlayan üst seviyede ultra ayarlarda oyunlar oynadım, ama GTA V' okadar mantıklı ve güzel grafiklere sahip bir oyun ki şaşırmamak elde değil mesela o su detaylarının gerçekten hiçbir farkı kalmamış bire bir yapmışlar, ve bir çok oyunda bazı bölümlerinde bozuk eksik doku grafik eksikleri görürken bu oyunda hiçbir eksiklik bulamadım, çok çok başarılı bir yapım ve bukadar büyük bir haritaya ve değişik koşul ve olaylara sahipken detayların bu kadar iyi olması çok iyi birşey, GTA 6' nın mükemmelin mükemmeli olacağını düşünüyorum, ve hiçbir tereddütüm yok..

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  GTA V de open world yoktu o özellik gelsin yeter. Yani bir San Andreas'e bakın bir GTA IV'e bakın bir de GTA V'e bakın 😀 sinema oldu da noldu GTA IV'te telefonda internet olmasına rağmen internet kafeler vardı hatta IV ve S.A. de girilebilir lokantalar falan vardı… bence GTA VI da şehirdeki binaların %70'i girilebilir olmalı hatta San Andreas taki hırsızlık olayı gibi bişey olmalı gece olunca tüm binalara, apartmanlara girilmeli 😀 ayrıca birkaç şey daha;
  -silahlar için "Paintjob" harici kamuflajlar da olmalı
  -daha fazla araç&silah modifikasyonu ve daha çok kıyafet = more realism!
  -hileler için daha iyi bir Auto ban desteği olmalı…
  -daha uzun npc kavgaları olmalı, bir yumrukla adam inmemeli…
  -yumruk demişken dövüş sanatları da çok iyi olurdu :s
  -ve bankalara istediğin gibi girip soygun yapmaya çalışabilelim…
  +aynı zamanda ve son olarak milletin evine de girebilelim 😀 biri duştayken, yatarken veya tv izlerken evine girip birşeylerini çalabilelim ki daha çok "GTA" ismini haketsin San Andreas'teki gibi

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  bence mutlaka üniversite kampüsleri , araştırma tesisleri , devlet binaları , özel işletmeler , avmler vs içeren devasa bir harita olmalı . düşünsenize trevor gibi bir karakterle üniversite kampüsüne giriyorsunuz . sınıflara dalar , hocaları döver , yurtlarda çocuklarla partiler yapar , bahar festivallerinde ortalığı birbirine katabiliriz ..

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  kendi adamını kendin yapabiliyor musun ?

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Ulen biz daha 50GB'lık gta 5 i pclere yükelemkte zorlanıyoruz millet 100GB olsun 150GB olsun 600GB olsun öyle bir harddisk mi varda sen buna 100GB'lık bir oyunu kuracaksın?
  Saçmalamayın lütfen arkadaşlar böyle olacaksada hiç çıkmasın yani gta 6 😉

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  kanımca başka bir oyun motoruna geçmeliler ki daha da gerçekçi olsun. Bu kadar devasa bir oyun devasa bir boyut gerektirecektir. en iyisi siz ekran kartlarınızı hiç yenilemeyin 5 sene sonra yenilersiniz 🙂

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  artık başka şehirlerde geçsin .. hep new york , los angeles ve miami'de geçmişti .
  detroit , philadelphia , chicago , boston , seattle , houston , dallas , atlanta .. bunların hepsi nüfusu fazla , suç oranı yüksek , kültürel ve sosyal çeşitlilikleri olan , spor aktiviteleri yaygın , doğal güzellikleri olan şehirler . umarım yapımcılar biraz yeniliklere açılıp bu şehirlerden birkaçını gta 6'da karşımıza çıkarırlar .

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  gta 5'teki harita çok yapay ve gerçeklikten uzaktı . gta 6'da mutlaka daha gerçekçi bir harita ve yaşam olmalı . şehirler , köyler , bitki örtüsü , vahşi yaşam , dağlar , kanyonlar , nehirler , göller , plajlar , adalar , okyanus , vs çok daha gerçekçi dizayn edilmeli . artık amaçsızca yürüyen insanlar , trafik lambalarını devirip onlarca takla attıktan sonra hiçbirşey olmamış gibi giden arabalar , kötü grafiklere sahip içine girilemeyen binlerce bina , mekan vs istemiyoruz ..

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  abd dışında bir yerde geçmeyeceğini biliyoruz . o halde 4 ihtimal var . ya Chicago ve çevresi , ya Miami ve çevresi , ya Boston ve çevresi ya da Las Vegas ve çevresi baz alınacak .

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  ben de arkadaşlara katılıyorum . harita gta 5'e göre çok daha büyük ve ayrıntılı olmalı . şehir ve banliyö bölümünde mutlaka daha gerçekçi ve içine girilebilecek bir hayli mekan olmalı , bir bölümünde kış sporları yapılabilen devamlı kar yağan , zincir veya kış lastiğiyle araçları kullanabileceğimiz kayak merkezleri , bir bölümünde plajda güneşlenebileceğimiz , içkimizi yudumlayabileceğimiz , su sporlarını yapabileceğimiz sayfiye yerleri olmalı .

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  ya san francisco , las vegas , seattle , portland ya da chicago , detroit , milwaukee ve cleveland şehirlerini içeren hayali bir eyaletten oluşan bir harita olsun .

" GTA 6 Haritası Dudak Uçuklatıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GTA 6 Haritası Dudak Uçuklatıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GTA 6 Haritası Dudak Uçuklatıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 2. 2 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!